Oficjalnie: ŁKS zagra w Łodzi, Raków w Sosnowcu

Piłka nożna
Oficjalnie: ŁKS zagra w Łodzi, Raków w Sosnowcu
fot. CyfraSport
Stadion Ludowy w Sosnowcu

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała Rakowowi Częstochowa oraz ŁKS-owi Łódź licencję na rozgrywki Lotto Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym. Częstochowianie swoje mecze rozgrywać będą na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, ŁKS u siebie - przy alei Unii Lubelskiej w Łodzi.

W klubie z Częstochowy już na kilka miesięcy przed ewentualnym awansem zdawano sobie sprawę z tego, że niemożliwym jest przystosowanie stadionu przy ulicy Limanowskiego do warunków ekstraklasowych. Dlatego sondowano możliwość gry na kilku boiskach w miejscowościach oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów. W grze była arena GKS-u Bełchatów, GKS-u Katowice, ale ostatecznie padło na stadion w Sosnowcu, który będzie domem Rakowa w Ekstraklasie.

 

Do wniosku częstochowian o rozgrywanie meczów domowych w Sosnowcu przychyliła się Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN, która nałożyła dodatkowo na Raków nadzór infrastrukturalny i finansowy. Taki nadzór będzie też "ciążył nad głową" ŁKS-u, czyli drugiego beniaminka Ekstraklasy w sezonie 2019/2020. Łodzianie spotkania "u siebie" będą rozgrywali faktycznie na swoim boisku, czyli przy alei Unii Lubelskiej 2 w Łodzi.

 

– Każdy beniaminek zostaje objęty nadzorem finansowym, z tego względu również na nas takowy nałożono. Dodatkowo mamy obowiązek poprawić kilka mało istotnych rzeczy na naszym obiekcie. Brakuje między innymi rusztowania na kamerę za bramką, przyłącza internetowego dla telewizji, podestu dla kamer na sali konferencyjnej czy barier kierujących przy wejściach dla kibiców. Z tego względu nałożono również nadzór infrastrukturalny – mówi dyrektor ŁKS-u, Dariusz Lis cytowany przez oficjalną stronę łódzkiego klubu.

 

Nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy rozpocznie się 19 lipca, a zakończy 23 maja 2020 roku.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze