Hiszpan, którego kontrakt kończy się po sezonie 2019/2020, będzie mógł rozpocząć negocjację z nowym klubem już zimą. Władze Manchesteru bardzo chciałyby zatrzymać swojego bramkarza na dłużej. Sam zainteresowany nie jest przekonany do pozostania na Old Trafford. Jego zdanie mogłaby zmienić jedynie znacząca podwyżka.

De Gea chciałby zarabiać na poziomie Alexisa Sancheza, który jest najlepiej opłacanym piłkarzem w całej Premier LeagueChilijczyk zarabia niemal 500 tysięcy funtów tygodniowo, będąc jednym z większych rozczarowań w drużynie Ole Gunnara Solskjaera. Ponadto bramkarz Manchesteru United oczekuje deklaracji ze strony zarządu, że drużyna będzie walczyć w przyszłym sezonie o mistrzostwo.

United ciężko zgodzić się na tak wymagające warunki. Zainteresowanie hiszpańskim bramkarzem przejawia Paris Saint-Germain, które jest w stanie spełnić jego finansowe zachcianki. "Czerwone Diabły" rozważają już ewentualnych następców w bramce zespołu. Jednym z nich jest Gianluigi Donnarumma z AC Milan.

De Gea jest piłkarzem United od 2011 roku. W sezonie 2018/2019 rozegrał wszystkie 38 spotkań w Premier League, zachowując siedem czystych kont.