głównej walce gali zobaczymy starcie polskiej mistrzyni z Meksykanką Perez. Brodnicka zapowiada udaną obronę pasa, choć zdaje sobie sprawę, że jej rywalka może w kluczowych momentach być nieprzewidywalna i jednym ciosem zmienić bieg walki.

- Wraz ze sztabem trenerskim rozpracowałam Perez na czynniki pierwsze. Jestem dobrze przygotowana taktycznie. Jeśli będę trzymać się założeń, powinnam wygrać łatwo. Oczywiście to jest boks, więc wszystko się może zdarzyć. Mogę dostać niespodziewany cios, który pokrzyżuje plany. Moja rywalka wygląda bardzo niewinnie, ale jest szalenie groźna. To meksykański czołg - zauważyła Brodnicka.

Podczas gali Tymex Boxing Night w walce w kategorii super lekkiej rękawice skrzyżują Kamil Młodziński (11-3-4, 6 KO) i Michał Chudecki (12-3-2, 3 KO). Młodziński wraca do ringu po porażce z Damianem Wrzesińskim po niejednogłośnej decyzji sędziów.

- Moim atutem jest wiek. Jestem młodszy od Chudeckiego. Mam trochę boksowania przed sobą. Ostatnio dałem dwie dobre walki, on wygrał tylko jedną z czterech. Jego słabości pokażę w sobotę w ringu - przekonywał.

Oprócz wyżej wymienionych pojedynków na gali zobaczymy Michała Leśniaka w starciu z Maximem Churbanovem oraz Oskara Wierzejskiego w walce z Milanem Cechvalą. W wadze ciężkiej Marcin Siwy skrzyżuje rękawice z byłym wicemistrzem świata w boksie olimpijskim Aleksem Mazikinem, który w swojej karierze olimpijczyka może pochwalić się zwycięstwem z Aleksandrem Powietkinem.

Karta walk na gali w Jeleniej Górze:

Ewa Brodnicka(16-0, 2 KO) - Janeth Perez (24-4-2, 6 KO)
Michał Leśniak (10-1-1, 3 KO) - Maxim Churbanov (8-3-1)
Michał Chudecki (12-3-2, 3 KO) - Kamil Młodziński (11-3-4, 6 KO)
Kamil Bodzioch (3-0, 1 KO) - Konst Dovbyschenko (4-3-1, 2 KO)
Marcin Siwy (18-0, 7 KO) - Alex Mazikin (14-14-2, 4 KO)
Tomasz Gromadzki (9-2-1, 3 KO) - Wojciech Wierzbicki (0-1)
Oskar Wierzejski (debiut) - Milan Cechvala (1-3, 1 KO)
Tomasz Nowicki (1-0) - Grzegorz Sikorski (2-19)

Transmisja gali z walką Brodnicka – Perez w sobotę od godz. 19:00 w Polsacie Sport Fight i od godz. 20:00 w Polsacie Sport.