Polska – Niemcy: Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Polscy siatkarze rozpoczynają sezon! Podopieczni trenera Vitala Heynena na inaugurację podejmą w towarzyskim starciu w Arenie Gliwice reprezentację Niemiec. Relacja na żywo z meczu Polska – Niemcy od godziny 17.00 na Polsatsport.pl.

To będzie pierwszy mecz reprezentacji Polski od czasu pamiętnego starcia z Brazylią w Turynie rozegranego 30 września. Biało-czerwoni wygrali wówczas 3:0 (28:26, 25:20, 25:23) i zgarnęli złoto mistrzostw świata. To już jednak historia, a przed siatkarzami trenera Heynena kolejne wyzwania. 
 
Rozpoczynający się sezon zapowiada się niezwykle intensywnie. Najpierw czeka Polaków rywalizacja w Lidze Narodów, którą rozpoczną turniejem w Katowicach (31 maja – 2 czerwca). W fazie interkontynentalnej tej imprezy każda z reprezentacji rozegra po 15 spotkań. Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 10–14 lipca w Chicago i weźmie w nim udział pięć najlepszych drużyn i gospodarz.
 
Potem biało-czerwoni zagrają w XVII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera 1–3 sierpnia, a później czeka ich najważniejsza impreza sezonu. Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 zostanie rozegrany w Gdańsku w dniach 9–11 sierpnia.
 
Wrzesień to z kolei czas mistrzostw Europy, które po raz pierwszy zostaną rozegrane w czterech krajach. Polacy w fazie grupowej będą rywalizowali w Holandii. Wyczerpujący sezon zakończy natomiast start w Pucharze Świata w Japonii (1–15 października), w którym wystąpi dwanaście reprezentacji.
 
Na początek czeka jednak Polaków towarzyskie starcie z reprezentacją Niemiec w Arenie Gliwice. W pierwszej części sezonu trener Heynen nie może jeszcze skorzystać z usług Bartosza Kurka i Wilfredo Leona. MVP ostatnich mistrzostw świata doznał kontuzji i prawdopodobnie dopiero w połowie lipca będzie mógł wrócić do treningów. Leon z przyczyn w oficjalnym meczu reprezentacji Polski będzie mógł wystąpić dopiero po 24 lipca.
 
Relacja na żywo z meczu Polska – Niemcy od godziny 17.00 na Polsatsport.pl.
RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie