Poznaliśmy skład reprezentacji Polski siatkarzy na 30. Letnią Uniwersjadę

Siatkówka

Reprezentacja Polski siatkarzy wystąpi na 30. Letniej Uniwersjadzie, która odbędzie się w Neapolu. Trenerem tej drużyny będzie Paweł Woicki, a jego asystentem Daniel Pliński. W studiu Polsatu Sport trener Woicki zdradził, z usług których siatkarzy skorzysta podczas tego turnieju.

30. Letnia Uniwersjada odbędzie się w Neapolu w dniach 3–14 lipca. Polscy siatkarze w rozgrywkach grupowych zagrają z Kanadą, Brazylią, Iranem i Francją. Polska zgłosiła trzynastu zawodników, z których dwunastu pojedzie na turniej. W tej sytuacji trener wybierze najprawdopodobniej jednego z dwóch zgłoszonych libero.
 
Oto 13-osobowy skład, który trener Woicki podał w studiu Polsatu Sport:
 
rozgrywający: Michał Kędzierski, Łukasz Kozub. 
atakujący: Damian Domagała, Bartosz Filipiak.
przyjmujący: Paweł Halaba, Bartłomiej Lipiński, Piotr Łukasik, Kamil Semeniuk.
środkowi: Bartłomiej Lemański, Patryk Niemiec, Jan Nowakowski.
libero: Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Masłowski.
 
– W takim składzie będziemy przygotowywać się do uniwersjady. Miejmy nadzieję, że w takim składzie pojedziemy do Neapolu, że nie przydarzy się żaden uraz. Przechodząc na drugą stronę, będąc trenerem, to jest najważniejsze. Sukcesy, sukcesami, ale najważniejsze, by żaden zawodnik nie nabawił się kontuzji – dodał Woicki. 
 
Polscy siatkarze powalczą w Neapolu o piąty medal w historii swych występów na uniwersjadach. Do tej pory wywalczyli jeden złoty (1991), dwa srebrne (1993 i 2013) oraz jeden brązowy (1959). Poprzedni występ to rok 2013 i 27. Letnia Uniwersjada w Kazaniu. Podopieczni trenera Radosława Panasa pokonali wówczas w ćwierćfinale Koreę Południową 3:2 (22:20 w tie-breaku), w półfinale Ukrainę również 3:2, ale w finale przegrali z Rosją 0:3.
 
Na ostatniej uniwersjadzie, którą zorganizowano w 2017 roku w Tajpej, turniej siatkarzy wygrał Iran przed Rosją i Japonią. W turnieju pań Rosjanki pokonały w finale Japonki, a po brąz sięgnęła Ukraina.
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze