FIVB zdradziła szczegóły dotyczące MŚ siatkarzy 2022

Siatkówka
FIVB zdradziła szczegóły dotyczące MŚ siatkarzy 2022
fot. Cyfrasport

Kolejna edycja mistrzostw świata siatkarzy zostanie rozegrana w 2022 roku w Rosji. Światowa Federacja (FIVB) ogłosiła m.in. termin turnieju finałowego oraz osiem z dziesięciu miast, w których będą rywalizowali czołowi siatkarze globu. Tytułu wywalczonego w 2018 roku będzie bronić reprezentacja Polski.

Mistrzostwa świata siatkarzy odbędą się w dniach 26 sierpnia – 11 września 2022 roku w Rosji. Mecze zostaną rozegrane w dziesięciu miastach. W komunikacie FIVB ogłoszono osiem z nich: Moskwa, Sankt Petersburg, Kaliningrad, Kazań, Krasnojarsk, Jekaterynburg, Nowosybirsk oraz Ufa. Dwa pozostałe miasta zostaną ogłoszone w przyszłym roku.
 
W mistrzostwach wezmą udział 24 drużyny, które zostaną podzielone na sześć grup po cztery drużyny każda. Szesnaście najlepszych drużyn awansuje do drugiej fazy turnieju, która zostanie rozegrana w dniach 2–4 września; reprezentacje będą w niej rywalizowały w czterech grupach. Awans do dalszej części turnieju wywalczy sześć najlepszych ekip.
 
Zmienione zostaną również zasady kwalifikacji do MŚ. Awans wywalczą po dwa najlepsze zespoły mistrzostw kontynentalnych oraz czołowe drużyny rankingu FIVB. Start w turnieju finałowym mają już zapewniony reprezentacje Rosji (gospodarz) oraz Polski (obrońca tytułu).
 
Mistrzostwa świata siatkarek w 2022 roku zostaną natomiast rozegrane w Polsce i Holandii.
RM, Polsat Sport, fivb.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie