Kwiatkowski o pracy dla UEFA: Dostałem szansę współpracy z Arsenalem

Piłka nożna

- Funkcja media oficera to jest coś takiego, że pracuje się przez cały sezon, będąc przydzielonym do jednego klubu, tak naprawdę na zasadzie przypadku. Jest się przypisanym do stadionu, nie do zespołu, ponieważ jest się na meczach domowych tej drużyny. Ja miałem przyjemność pracować na The Emirates Stadium w Londynie - powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, współpracujący także z UEFA.

Bożydar Iwanow: Widzieliśmy się podczas meczu ćwierćfinałowego pomiędzy Arsenalem i Napoli. Trzymałeś pewnie w kciuki za polskich chłopaków we włoskim zespole, ale wiedziałeś doskonale, że im dalej zajdzie Arsenal, tym dłużej będziesz pracował dla tego klubu.

 

Jakub Kwiatkowski: Funkcja media oficera to jest coś takiego, że pracuje się przez cały sezon, będąc przydzielonym do jednego klubu, tak naprawdę na zasadzie przypadku. Jest się przypisanym do stadionu, nie do zespołu, ponieważ jest się na meczach domowych tej drużyny. Ja miałem przyjemność pracować na The Emirates Stadium w Londynie. W przypadku Ligi Europy ta funkcja wchodzi dopiero od fazy ćwierćfinału. W Lidze Mistrzów media oficerzy są desygnowani już od fazy grupowej. Jesienią pracowałem w Hoffenheim, ale wiadomo jak szybko rozstali się tam z Ligą Mistrzów. Dostałem szansę z Arsenalem, który dotarł do ćwierćfinału. Serce było rozdarte w tym pierwszym meczu ćwierćfinałowym, kiedy do Londynu przyjechało Napoli z Arkiem Milikiem i Piotrem Zielińskim, był też na tym spotkaniu selekcjoner Jerzy Brzęczek. Piłkarze Arsenalu jednak nie pozostawili złudzeń, byli lepsi, tak samo w półfinale. Tak się składa, że zawsze na ci media oficerzy, którzy pracują z danym klubem są zapraszani także do pracy na finał.

 

Czym się dokładnie zajmujesz?

 

W przypadku finału wygląda to nieco inaczej niż w przypadku meczów fazy grupowej i pucharowej. Na finale jesteśmy tak naprawdę pierwszym punktem kontaktowym dla swojego klubu, czyli dla Arsenalu w moim przypadku. Nadzoruję wszelkie aktywności medialne jakie piłkarze lub trener klubu przeprowadzają tutaj - czy to przed meczem przy okazji konferencji prasowej i w dniu finału nie odstępuję ich na krok. Koordynuję ich wywiady.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze