Miniony sezon był fatalny dla "Królewskich", który rozczarował w każdych rozgrywkach. By taka sytuacja się nie powtórzyła, Zinedine Zidane miał wzmocnić zespół wieloma gwiazdami. Oddanie kapitana z pewnością nie wchodziło w plan odbudowy potężnego Realu Madryt. Mimo to nasilające się plotki o odejściu do Chin, gigantycznej pensji (nawet 25 milionów euro za sezon) działały na wyobraźnię.

 

Sytuacja rozwinęła się tak bardzo, że Ramos postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości. Na specjalnie zwołanej czwartkowej konferencji prasowej cierpliwie opowiedział o swoich przemyśleniach. Najważniejszym przesłaniem była deklaracja o pozostaniu w Realu Madryt.

 

- Chcę tutaj skończyć karierę. Zawsze powtarzałem, że pozostanie w tym klubie to moje marzenie. Mogłem nawet grać tutaj za darmo - powiedział.

 

Kapitan Realu Madryt potwierdził też ofertę z Chin.

 

- Nie zamierzam kłamać. Oferta była na stole. Powiedziałem o tym klubowi, kiedy poczułem, że coś jest nie tak. Jeśli kibice by mnie tu nie chcieli, to pomyślałbym o tym. Zawsze byłem lojalny wobec Realu Madryt i czułem się tutaj kochany - dodał.

Kontrakt Ramosa wygasa latem 2021 roku.