Klich: Nabrałem świeżości po sezonie

Piłka nożna

Mateusz Klich przyznał, że po ligowym sezonie, który zakończył się dla niego dwa tygodnie temu, już odpoczął, mimo że rozegrał w nim 48 spotkań - Nabrałem świeżości i jestem gotowy do najbliższych meczów – powiedział piłkarz Leeds United.

W czwartek w Warszawie rozpoczęło się zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski przed meczami eliminacyjnymi mistrzostw Europy 2020 z Macedonią Północną (7.06 w Skopje) i Izraelem (10.06 w Warszawie).

 

Po dwóch kolejkach eliminacji Euro 2020 Biało-Czerwoni z sześcioma punktami prowadzą w grupie G. Po cztery mają najbliżsi rywale Polaków: reprezentacje Macedonii Północnej i Izraela.

 

- Każdy z nas wie, że tylko zwycięstwo przybliży nas do awansu. Cel jest jeden – pierwsze miejsce w grupie. Wydaje się, że mecz w Skopje będzie dla nas trudniejszy. W starciu z Izraelem będziemy mieli za sobą cały stadion. Jednak przyjdzie czas na analizę tych rywali – ocenił pomocnik Leeds United.

 

W poprzedniej kolejce Izrael pewnie pokonał u siebie Austrię 4:2.

 

- Wszystkich zaskoczył styl, w jakim Izrael wygrał to spotkanie. Wydają się naprawdę mocną drużyną. Spodziewamy się jednak dwóch ciężkich meczów – dodał.

 

Sezon dla Klicha zakończył się już 15 maja, kiedy Leeds United odpadł w półfinale barażu o awans do Premier League z Derby County. W Championship Polak rozegrał 48 meczów w minionym sezonie.

 

- Miałem trochę czasu na odpoczynek, dzięki czemu nabrałem świeżości i dobrze się czuję. Nie mam żadnych problemów i będę gotowy na najbliższe mecze. Nie czuję się jakbym był już po sezonie. Po prostu miałem chwilę odpoczynku i wracam do pracy – podkreślił Klich.

 

Do najbliższych meczów reprezentacja Polski będzie się przygotowywała na boiskach KS ZWAR i Polonii Warszawa. W czwartek o godz. 11.30 Biało-Czerwoni wylecą do Skopje, gdzie dzień później zagrają z Macedonią Północną. Bezpośrednio po meczu zaplanowany jest powrót do Warszawy, gdzie w poniedziałek (10 czerwca) na PGE Narodowym rozegrany zostanie mecz z Izraelem.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze