Według informacji Piotra Koźmińskiego z "Super Expressu" Legia dostanie za Szymańskiego 5,5 miliona euro. To kwota gwarantowana, a do niej mogą jeszcze dojść ewentualne bonusy, które podniosą jeszcze kwotę transferu. Jest bardzo prawdopodobne, że ostateczna suma za Szymańskiego przekroczy 7 milionów euro.

 

Szymański trafił do Legii w 2013 roku. Szansę na debiut w pierwszej drużynie otrzymał już w sezonie 2016/17 i został wtedy piątym najmłodszym debiutantem w historii klubu. W następnym sezonie często był już podstawowym zawodnikiem drużyny, występując w 33 meczach we wszystkich rozgrywkach. Legia sięgnęła po dublet, a on sam wpisał się na listę strzelców ośmiokrotnie. W sezonie 2018/19 wystąpił w 42 meczach.

 

- Dziękuję trenerom, zawodnikom i pracownikom klubu za siedem fantastycznych lat i wielką szansę, jaką mi tutaj dano. W Legii rozwinąłem się i dojrzałem jako piłkarz. Nigdy nie zapomnę atmosfery, jaką tworzą jej kibice, jest niepowtarzalna. Legia zawsze będzie w moim sercu i kiedy będę mógł, na pewno będę tu wracał. Życzę klubowi wielu sukcesów - powiedział Szymański, cytowany przez oficjalną stronę Legii.

 

Szymański jest powołany na mistrzostwa Europy do lat 21, które odbędą się w czerwcu we Włoszech i w San Marino.