Liga Mistrzów: Zabójczy cios Liverpoolu. Origi przypieczętował triumf The Reds (WIDEO)

W finałowym spotkaniu Ligi Mistrzów pomiędzy Tottenhamem i Liverpoolem kibice oglądali gole strzelane na początku oraz w samej końcówce konfrontacji. Cios, którzy przypieczętował szósty Puchar Europy dla The Reds zadał Divock Origi w 87. minucie meczu.

Pierwsza bramka na Wanda Metropolitano w Madrycie została zdobyta przez podopiecznych Jurgena Kloppa już w drugiej minucie. Rzut karny skutecznie wyegzekwował Mohamed Salah. Ekipa Tottehnamu dążyła do remisu, a im bliżej końcowego gwizdka, tym bardziej ryzykowała.

Na finiszu doliczonego czasu gry, podopieczni Mauricio Pochettino marzyli o doprowadzeniu do dogrywki, lecz scenariusz był zgoła odmienny. W 87. minucie po rzucie rożnym Liverpoolu, doszło do zamieszania w polu karnym Kogutów. Chwilę później piłkę od Joela Matipa otrzymał Origi, który kapitalnie przymierzył płaskim strzałem po długim rogu, podwyższając prowadzenie dla wicemistrzów Anglii.

Po tym trafieniu piłkarze Tottenhamu byli już bezradni, aby zdobyć chociaż kontaktową bramkę. Ostatecznie Liverpool wygrał 2:0 i zapewnił sobie triumf w Lidze Mistrzów.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Gol Origiego w załączonym materiale wideo.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.