Milewski przeszedł ze spadkowicza do mistrza

Piłka nożna
Milewski przeszedł ze spadkowicza do mistrza
fot. PAP

Pomocnik Sebastian Milewski przeniósł się ze spadkowicza z piłkarskiej ekstraklasy Zagłębia Sosnowiec do mistrza Polski Piasta Gliwice. 21-letni zawodnik podpisał dwuletni kontrakt.

„Dołączenie do drużyny mistrza Polski traktuję w kategorii wyróżnienia i dużej szansy. Postawa Piasta w końcówce poprzedniego sezonu bardzo mi zaimponowała. Wydaje mi się, że oczekiwania względem klubu będą teraz większe, dlatego postaram się wznieść na swoje wyżyny, aby dać jak najwięcej drużynie” – powiedział wychowanek Legionovii cytowany na oficjalnej stronie internetowej Piasta.

 

Od początku 2017 był graczem Zagłębia, w jego barwach rozegrał 62 mecze. „Sebastian jest zawodnikiem, który najlepiej czuje się na pozycji środkowego pomocnika. Jest pracowity, dużo biega i gra bardzo ambitnie. Posiada dobrą technikę oraz przegląd pola” – ocenił Milewskiego dyrektor sportowy Piasta Bogdan Wilk.

 

Pomocnik jest drugim nowym „nabytkiem” gliwiczan po zakończeniu sezonu. Wcześniej również dwuletnią umowę podpisał Słowak Jakub Holubek, mogący grać na pozycji lewego obrońcy lub pomocnika.

 

Pożegnał się z Piastem czeski napastnik Michal Papadopulos, który przeszedł do kieleckiej Korony.

 

Prowadzony przez trenera Waldemara Fornalika Piast wróci do treningów 12 czerwca. W ramach przygotowań do rozgrywek ekstraklasy i kwalifikacji Ligi Mistrzów gliwiczanie pojadą na zgrupowanie do ośrodka węgierskiej federacji piłkarskiej w Telki koło Budapesztu.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze