Według hiszpańskiego dziennikarza Eduardo Indy reprezentującego Chiringuito TV, Inter zamierza ściągnąć do siebie "gasnącą" gwiazdę Realu Madryt. 
 
- Inter chciałby hitu na skalę światową. Antonio Conte zapytał zarząd o możliwość sciągnięcia Bale'a, aby wzmocnić atak Nerazzurrich, a przecież jest on na wylocie z Madrytu - powiedział.
 
Największym problemem mogą okazać się pieniądze. Inter robił już duże transfery, wydając 40 milionów euro, jednak ściągnięcie Bale'a prawdopodobnie wiąże się z jeszcze większym wydatkiem. Królewscy chcieliby odzyskać dużą część pieniędzy zainwestowanych w Walijczyka kilka lat temu. W 2013 roku za 23-latka zapłacono rekordowe wówczas 100 mln euro.
 
Teraz wartość Walijczyka według Transfermarkt wynosi 70 mln euro, a zespół z Madrytu może przystać nawet na niższą ofertę, jednak przerażać nowego pracodawcę mogą zarobki skrzydłowego. 29-latek w Madrycie zarabia kilkanaście milionów euro rocznie, chociaż jego rola od dłuższego czasu pozostaje marginalna.
 
Po powrocie do klubu Zinedine'a Zidane'a Bale był często pomijany nawet przy powoływaniu kadry meczowej. Francuz przyznał jasno, że nie wiąże z nim przyszłości klubu.
 
W sezonie 2018/2019 Bale rozegrał 42 spotkania, w których zdobył 14 bramek i dołożył do tego 6 asyst.