Prezes ONICO podziękował poprzedniemu trenerowi. Niektórzy mieli obiekcje co do stylu, w jakim stołeczny klub rozstał się ze Stephane Antigą.
 
– Podjęliśmy taką decyzję na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów. Woleliśmy powiedzieć to Stephane'owi dużo wcześniej, a podanie tego do wiadomości publicznej było jego wyborem – zaznaczył.
 
Jak dodał, wraz z władzami klubu uznał, że liderem zespołu powinien być trener. Jego zdaniem Anastasi ma takie predyspozycje.
 
– Swoją osobą, która potrafi poprowadzić zespół do walki o najwyższe cele. Gwarantuje profesjonalizm i doświadczenie. To niesamowity lider drużyny i bardzo dobrze buduje grupę. Jest osobą niesamowicie zdyscyplinowaną i zorganizowaną, jest bardzo otwarty, konkretny i wymagający – wyliczał.
 
Gacek przyznał, że cele na kolejny sezon będą ambitne. – Nie będę udawał, że będziemy teraz walczyć o play-offy. Nie będę udawał, że zadowoli nas półfinał. Walczymy o mistrzostwo i na pewno takie cele sobie zakładamy. A w LM chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony. Wielu naszych zawodników pierwszy raz wystąpi w tych rozgrywkach – przypomniał.
 
Przyznał, że rozmowy z trenerem z Italii nie były krótkie i władze ONICO miały plan B na wypadek, gdyby ten wybrał inną ofertę. On sam dobrze zna Anastasiego, bowiem w Treflu w latach 2014–17 grał pod jego okiem.
 
– Nasz zespół nie był wówczas skazany na sukces, a mimo to udowodniliśmy, że można zdobyć medal i PP, właśnie budując dobrą grupę, solidną, zaangażowaną do pracy" – argumentował.
 
W sztabie warszawskiej drużyny pozostaną trener od przygotowania fizycznego Wojciech Sibiga, statystyk Bartosz Kaczmarek oraz fizjoterapeuta Robert Kozłowski. Jako asystenci dołączą zaś Karol Rędzioch i Piotr Raban. Wciąż nie wiadomo, czy w ONICO pozostanie zaś MVP ubiegłorocznych mistrzostw świata Bartosz Kurek.
 
– Prowadzimy bardzo długie rozmowy z Bartkiem. Nie chcę teraz komentować, czy on zostanie, czy nie. Jest wielką postacią i osobą, która zmieniła oblicze naszej drużyny. Ale jeśli nie dojdziemy do porozumienia, to nie załamiemy się. Mamy naprawdę bardzo mocną drużynę i będziemy ją budować w taki sposób, by móc realizować nasze cele. W ciągu kilku dni przedstawimy skompletowany skład na nowy sezon – zapowiedział Gacek.