Z Serie A do PlusLigi! Rozgrywający wraca na polskie parkiety

Siatkówka
Z Serie A do PlusLigi! Rozgrywający wraca na polskie parkiety
fot. Cyfrasport

Cerrad Czarni Radom dokonali kolejnego transferu na sezon 2019/20. Przez dwa kolejne sezony barw drużyny Wojskowych bronić będzie rozgrywający Michał Kędzierski, dla którego będzie to powrót do Radomia po dwuletniej przerwie.

Kędzierski powraca do drużyny Cerrad Czarnych po dwuletniej przerwie. 25-letni rozgrywający poprzedni sezon spędził w lidze włoskiej, gdzie bronił barw zespołu Argos Volley Sora.
 
Swoją karierę rozpoczynał w Asseco Resovii, ale w rozgrywkach PlusLigi zadebiutował w barwach Cerrad Czarnych. W Radomiu siatkarz spędził dwa sezony (2013/14 i 2014/15), a następnie został wypożyczony do Effectora Kielce (sezon 2015/16), gdzie był podstawowym rozgrywającym.
 
Po rocznym pobycie w drużynie z Kielc, w sezonie 2016/17 wrócił do Radomia, gdzie sztab trenerski powierzył mu miano pierwszego rozgrywającego zespołu. Wojskowi w tym sezonie zajęli 7. miejsce w PlusLidze, a Kędzierski po udanych rozgrywkach przeniósł się do swojego macierzystego klubu – Asseco Resovii. Rozgrywający w Rzeszowie spędził zaledwie rok, a następnie obrał zagraniczny kierunek. Sezon 2018/19 spędził we włoskiej drużynie Argos Volley Sora, z którą sięgnął po 9.miejsce w rozgrywkach Serie A1.
 
Kędzierski w rozgrywkach PlusLigi rozegrał łącznie pięć sezonów, z czego przez trzy lata występował w zespole Cerrad Czarnych. Na swoim koncie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozgrywający ma 150. występów, z czego 90. meczów rozegrał w barwach drużyny z Radomia. 
 
 
Kariera zawodowa Michała Kędzierskiego:
 
 2018–19 Argos Volley Sora (Włochy)
 2017–18 Asseco Resovia 
 2016–17 Cerrad Czarni Radom
 2015–16 Effector Kielce
 2013–15 Cerrad Czarni Radom.
RM, wksczarni.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie