Marzeniem Hazarda od lat dzieciństwa była gra w Realu Madryt, a jego pragnienie zwiększał też fakt, że trenerem "Królewskich" jest Zinedine Zidane. To właśnie umiejętnościami Francuza zachwycał się Belg, oglądając mecze w telewizji. Jego kariera potoczyła się bardzo szybko, bo po pięciu świetnych latach w Lille przeniósł się do Chelsea. To było w 2012 roku, a Anglicy zapłacili za niego 35 milionów funtów, co teraz wydaje się promocją.

 

Hazard miał kapitalne wejście do Premier League, gdyż już w debiucie przeciwko Wigan miał udział przy dwóch bramkach. Zrobił to w zaledwie kilka minut! Z czasem był coraz ważniejszą postacią, a po odejściu Juana Maty to on stał się głównym motorem napędowym "The Blues". Na Stamford Bridge czarował przez sześć lat, a fani bardzo szybko go pokochali.

 

W barwach Chelsea sięgnął po dwa mistrzostwa Anglii, dwie Ligi Europy, Puchar Anglii oraz Puchar Ligi Angielskiej. W sezonie 2014/2015 został wybrany najlepszym piłkarzem Premier League. Jego ostatni mecz dla "The Blues" był wyjątkowy, gdyż w finale Ligi Europy przeciwko Arsenalowi strzelił dwa gole oraz zaliczył asystę. To było piękne pożegnanie. Miniony sezon był też dla niego najlepszym pod względem liczb w zachodnim Londynie. W 52. meczach strzelił 21 goli i zaliczył 17 asyst.

 

Real Madryt walczył o Belga przez kilka okienek transferowych. Mógł odejść rok temu, ale Chelsea przekonała go do pozostania. Stało się jednak jasne, że w kolejnym sezonie może się to jednak nie udać. Negocjacje były długie, ale w końcu oba kluby dogadały się. "Królewscy" zapłacą około 88 milionów funtów. Jeśli spełnione zostaną bonusy zapisane w kontrakcie, to "The Blues" mogą zarobić nawet 140 milionów funtów.

Hazard rozegrał w Chelsea 352 spotkania. Strzelił 110 goli oraz zanotował 92 asysty.