Brazylia rozbiła Honduras 7:0

Przygotowujący się do Copa America piłkarze Brazylii wygrali w Porto Alegre z Hondurasem 7:0 (3:0) w meczu towarzyskim.

Festiwal strzelecki już w szóstej minucie rozpoczął Gabriel Jesus, a w 13. podwyższył Thiago Silva. Goście zadanie sobie dodatkowo utrudnili po niespełna 30 minutach gry, gdy czerwoną kartką został ukarany Romell Quioto.

Przewagę jednego zawodnika jeszcze przed przerwą wykorzystał Philippe Coutinho, który trafił z rzutu karnego. Druga połowa zaczęła się tak jak pierwsza - od gola Jesusa, a później na listę strzelców wpisali się jeszcze David Neres, Roberto Firmino i Richarlison.

To był ostatni sprawdzian "Canarinhos" przed rozpoczynającym się 14 czerwca prestiżowym turniejem, którego są gospodarzami. W grupie A Copa America czekają ich mecze z Boliwią, Wenezuelą i Peru.

Brazylia musi sobie w nim poradzić bez Neymara, który w czwartek doznał kontuzji stawu skokowego w towarzyskim spotkaniu z Katarem (2:0).

Brazylia - Honduras 7:0 (3:0)

Bramki: Gabriel Jesus 6, 47, Thiago Silva 13, Philippe Coutinho 37 (k), David Neres 56, Roberto Firmino 65, Richarlison 70

Transmisje meczów Copa America 2019 na sportowych antenach Polsatu.