Dwóch reprezentantów Belgii dołączyło do ONICO. Jeden z nich zastąpi Kurka

Siatkówka
Dwóch reprezentantów Belgii dołączyło do ONICO. Jeden z nich zastąpi Kurka
fot. Cyfrasport

Igor Grobelny oraz Bram van den Dries zostali nowymi zawodnikami ONICO Warszawa. Belgijski przyjmujący polskiego pochodzenia związał się ze stołecznym klubem rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Z kolei grający na pozycji atakującego Van den Dries podpisał z wicemistrzami Polski roczną umowę i w zamyśle ma wypełnić lukę po Bartoszu Kurku.

Grobelny urodził się 8 czerwca 1993 roku. Belgijski siatkarz polskiego pochodzenia swoją zawodową karierę zaczynał właśnie w Belgii, skąd w 2014 roku trafił do rodzinnego Radomia. Przez dwa lata grał w barwach Cerradu Czarnych, po czym w 2016 roku przeniósł się do Cuprum Lubin. Zaledwie rok później został zawodnikiem austriackiego Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, ale już po jednym sezonie wrócił do Lubina.

 

W minionych rozgrywkach wystąpił w 25 meczach, w których zdobył 254 punkty. W Warszawie podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Ponadto Igor Grobelny jest synem Dariusza Grobelnego, byłego reprezentanta Polski. 25-letni przyjmujący w 2018 roku zadebiutował w reprezentacji Belgii i pod wodzą Andrei Anastasiego wystąpił nawet na mistrzostwach świata we Włoszech i w Bułgarii. Nowy nabytek ONICO mierzy 194 cm i waży 77 kg. Jego zasięg w ataku to 350 cm, a w bloku 330 cm.

 

- Igora znamy naprawdę dobrze, bo przez kilka lat występował w PlusLidze, czy to w Radomiu, czy w Lubinie. Najbliższy sezon będzie dla nas bardzo intensywny - bierzemy przecież udział we wszystkich możliwych rozgrywkach, począwszy od Superpucharu Polski, a zakończywszy na Lidze Mistrzów - sprowadzenie takiego zawodnika, jak Igor, który mimo wciąż młodego wieku jest już graczem doświadczonym, da trenerowi większe pole manewru - przyznał prezes klubu Piotr Gacek.

 

Van den Dries urodził się 14 sierpnia 1989 roku. Swoją przygodę z siatkówką zaczynał w ojczyźnie, a w 2009 roku trafił do Włoch, gdzie występował przez kolejne cztery lata. W następnych sezonach grał m.in. w Turcji czy Korei Południowej, a przez rok (2015-2016) był też zawodnikiem AZS-u Olsztyn. Największy sukces odniósł z francuską drużyną Spacer's de Toulouse, z którą w 2017 roku wywalczył wicemistrzostwo kraju.

 

Od 2018 roku reprezentował barwy Rennes Volley 35. 29-letni atakujący występuje też w kadrze Belgii. W 2007 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy kadetów, na którym to turnieju został najlepiej punktującym zawodnikiem. Z kolei w 2013 roku wraz z kadrą "Czerwonych Smoków" zdobył złoto Ligi Europejskiej. Wybrano go wówczas MVP rozgrywek. Van den Dries mierzy 208 cm i waży 99 kg. Jego zasięg w ataku to 361 cm, a w bloku 325 cm. Z ONICO podpisał roczny kontrakt.

 

- Brama obserwowaliśmy już od jakiegoś czasu i rozważaliśmy jego kandydaturę w kontekście gry dla ONICO. To gracz, który w przeszłości z powodzeniem występował m.in. we Włoszech, Francji, Belgii czy Turcji, a my przed wyczerpującym i długim sezonem 2019/2020 potrzebujemy szerokiej kadry z doświadczonymi i prezentującymi wysoki poziom zawodnikami. Bram spełnia oba te warunki - powiedział Gacek.

AŁ, onicowarszawa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze