Kąkolewska: Mecze z Turcją, Chinami i USA budzą ogromne emocje

Siatkówka

Przed polskimi siatkarkami najtrudniejszy turniej w tegorocznej Lidze Narodów. W chińskim Jiangmen zagrają z zajmującymi czwarte miejsce gospodyniami, trzecimi w tabeli Amerykankami i liderkami klasyfikacji Turczynkami. Wszystkie te ekipy wystąpią w najsilniejszych składach. Polki też są w czołówce rozgrywek, zajmują piątą pozycję. - O tych meczach myślałyśmy od początku cyklu, Starcia z takimi rywalami budzą ogromne emocje - powiedziała Agnieszka Kąkolewska, kapitan reprezentacji Polski.

Adrian Brzozowski: Za nami oficjalna konferencja prasowa, więc turniej możemy oficjalnie uznać za rozpoczęty. Czujecie już jakieś podekscytowanie, czy to turniej, jak każdy inny?

 

Agnieszka Kąkolewski: Myślę, że mecze z takimi zespołami jak Turcja, Chiny i Stany Zjednoczone zbudzają ogromne emocje. Od samego początku nastawiałyśmy się na te spotkania, a tutaj czujemy atmosferę wielkiego turnieju.

 

Pierwszy mecz z Chinami, które zagrają w najsilniejszym składzie. Zaczynamy więc z "grubej rury", ale od kogo byśmy nie zaczynali, to byłoby to mocne uderzenie.

 

Dokładnie tak. Chiny to zespół, który ma jedną liderkę, a my ja dokładnie analizujemy. Będziemy się starały ją zatrzymać, ale będzie to bardzo trudne zadanie. Dlatego trzeba też zwrócić uwagę na inne zawodniczki, może je będzie łatwiej powstrzymać. Myślę, że Zhu Ting zrobi swoją robotę.

 

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarek w Jiangmen (11–13 czerwca):

 

2019-06-11: USA – Turcja (wtorek, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-11: Chiny – Polska (wtorek, godzina 13.45; transmisja – Polsat Sport)

2019-06-12: Polska – USA (środa, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-12: Chiny – Turcja (środa, godzina 13.45; transmisja – Polsat Sport)


2019-06-13: Turcja – Polska (czwartek, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-13: Chiny – USA (czwartek, godzina 13.45; transmisja – Polsat Sport).

 

TERMINARZ I TABELA LIGI NARODÓW SIATKAREK

Artur Brzozowski, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze