Zwycięzca sobotnich kwalifikacji Sebastian Vettel (Scuderia Ferrari) długo utrzymywał przewagę w wyścigu o Grand Prix Kanady. Kluczowy dla losów rywalizacji moment nastąpił na 48. okrążeniu, gdy Niemiec zajechał drogę ścigającemu go Hamiltonowi, czym wymusił na Brytyjczyku hamowanie. Za ten manewr Vettel został ukarany przez sędziów pięcioma sekundami kary, które okazały się decydujące w kontekście wyłonienia zwycięzcy. Brytyjczyk odniósł 78. zwycięstwo w karierze i umocnił się na prowadzeniu w cyklu.

 

Kubica rozpoczął wyścig z przedostatniego miejsca. Stało się tak, ponieważ w wyniku kary Duńczyk Kevin Magnussen (Haas) startował ze strefy serwisowej. Polak dobrze rozpoczął zawody przesuwając się o trzy pozycje. Niestety w niedługim odstępie czasu ponownie znalazł się na ostatnim miejscu i został trzykrotnie zdublowany. Williams wciąż pozostaje bez punktu.

 

Dwóch kierowców nie ukończyło niedzielnego wyścigu: Tajlandczyk brytyjskiego pochodzenia Alexander Albon (Toro Rosso-Honda) i Brytyjczyk Lando Norris (McLaren-Renault).

 

Magazynu Formuły 1 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl o godz. 17:00.