Wypełni lukę po Kurku? Nowy atakujący ONICO Warszawa

Siatkówka
Wypełni lukę po Kurku? Nowy atakujący ONICO Warszawa
fot. Cyfrasport

Do drużyny wicemistrza Polski ONICO Warszawa dołączył nowy atakujący. Białorusin Artur Udrys to ostatni letni nabytek stołecznego klubu. Podpisał roczny kontrakt.

– Artur znajdował się w kręgu zainteresowań wielu klubów, ale nic w tym dziwnego - w końcu w minionym sezonie znakomicie prezentował się w bardzo silnej rosyjskiej Superlidze. Cieszę się, że udało nam się go sprowadzić, bo to zawodnik o fantastycznych warunkach fizycznych, który na dodatek zna smak gry w Polsce. A od czasu swojego ostatniego pobytu w PlusLidze znacznie się rozwinął i wierzę, że na boisku skutecznie wypełni lukę po Bartku Kurku – powiedział prezes ONICO Warszawa Piotr Gacek.
 
– PlusLiga to bardzo silna i ciekawa liga, a gra w ONICO to dla mnie doskonała okazja do rozwoju i osiągania kolejnych sukcesów. Występy dla wicemistrzów kraju to też spore wyzwanie, ale jestem przekonany, że szybko uda mi się tu zaaklimatyzować. Staram się trochę mówić po polsku, więc bariery językowej - tak jak w Korei czy Chinach, gdzie grałem niedawno - być nie powinno – powiedział nowy atakujący stołecznych.
 
 
Udrys urodził się 18 października 1990 roku. Przez kilka pierwszych lat swojej przygody z siatkówką grał w ojczyźnie - Białorusi - gdzie zdobył cztery mistrzostwa, jedno wicemistrzostwo oraz trzy puchary kraju. W 2014 roku przeniósł się do AZS Częstochowa. Roku spędzonego na parkietach PlusLigi nie mógł jednak zaliczyć do szczególnie udanych.
 
Przez kolejne lata występował m.in. w Korei Południowej i Chinach, aż wreszcie w 2018 roku sprowadził go Fakieł Nowy Urengoj. Udrys szybko stał się czołową postacią rewelacji Superligi, która w sezonie 2018/19 dość niespodziewanie sięgnęła po brąz Klubowych Mistrzostw Świata oraz mistrzostw Rosji.
 
Udrys karierę zaczynał jako środkowy, ale z czasem przekwalifikował się na atakującego. Jest też reprezentantem Białorusi. Mierzy 212 cm i waży 99 kg. Jego zasięg w ataku to 382 cm, a w bloku 366 cm. Z ONICO podpisał roczny kontrakt. 
 
Innym nowym atakującym wicemistrzów Polski został Belg Bram van den Dries.
RM, ONICO Warszawa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze