Armia Fight Night 6: Wyniki gali i skróty walk

Sporty walki

Albert Odzimkowski (11-3, 3 KO, 7 SUB) w efektowny sposób pokonał doświadczonego Krzysztofa Kułaka (31-17-2, 7 KO, 17 SUB) w walce wieczoru gali Armia Fight Night 6. "Złoty" trafił "Modela" potężnym kolanem w pierwszej rundzie i zanotował udany powrót do walk po ponad dwuletniej przerwie. W pojedynku o mistrzowską szablę górą był z kolei Tomasz Jakubiec (10-2, 4 KO, 1 SUB), który również przed czasem wygrał z Robertem Turnquestem (10-7, 1 KO, 5 SUB).

Wyniki gali AFN 6:

k. półśrednia: Albert Odzimkowski (11-3, 3 KO, 7 SUB) pokonał Krzysztofa Kułaka (31-17-2, 7 KO, 17 SUB) przez TKO, runda 1

Karta główna:

k. półśrednia: Tomasz Jakubiec (10-2, 4 KO, 1 SUB) pokonał Roberta Turnquesta (10-7, 1 KO, 5 SUB) przez TKO, runda 2
k. półśrednia: Jacek Bednorz (7-5-1, 1 KO, 5 SUB) pokonał Macieja Mackiewicza (4-1, 1 KO, 2 SUB) przez poddanie, runda 1
k. półśrednia: Tymoteusz Łopaczyk (5-1, 3 SUB) pokonał Łukasza Siwca (4-1, 1 KO, 2 SUB) przez TKO, runda 3
k. piórkowa: Adrian Kępa (6-4, 3 KO, 2 SUB) pokonał Sławomira Kołtunowicza (3-3, 1 KO, 2 SUB) jednogłośną decyzją sędziów

Karta wstępna:

k. lekka: Piotr Przepiórka (3-3, 1 SUB) pokonał Macieja Kierzkowskiego (2-2, 2 KO) przez duszenie, runda 1
k. półśrednia: Karol Skrzypek (5-1, 4 KO) pokonał Ivana Slyvinskyi'ego (2-3, 2 SUB) jednogłośną decyzją sędziów
k. piórkowa: Patryk Kaczmarczyk (1-0) pokonał Daniela Matuszka (0-1) jednogłośną decyzją sędziów
k. lekka: Sebastian Rajewski (5-5, 1 KO) pokonał Artura Pawlika (2-4, 2 SUB) jednogłośną decyzją sędziów

Walki amatorskie:

k. ciężka: Michał Krystman pokonał Pawła Bińkowskiego przez TKO, runda 1

k. piórkowa: Robert Ruchała pokonał Dominika Tkaczyka jednogłośną decyzją sędziów

k. piórkowa: Adrian Hamerski pokonał Krzysztofa Dobrzyńskiego przez TKO

BS, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy dobrej nocy!

Albert Odzimkowski (10-3, 2 KO, 7 SUB) vs Krzysztof Kułak (31-16-2, 7 KO, 17 SUB)

1 RUNDA

Od niskich kopnięć rozpoczął "Złoty". Kułak starał się utrzymać walkę w dystansie, korzystając z przewagi warunków fizycznych. Odzimkowski po chwili trafił kapitalnym kolanem w korpus i dokończył robotę ciosami w parterze!

Czas na walkę wieczoru! Albert Odzimkowski (10-3, 2 KO, 7 SUB) kontra Krzysztof Kułak (31-16-2, 7 KO, 17 SUB)!

Odzimkowski przed Armia Fight Night 6: Najtrudniejsze za mną, teraz wisienka na torcie (WIDEO)

- Nie czuję presji związanej z tą walką i taką przerwą - powiedział bohater walki wieczoru.

Tomasz Jakubiec (9-2, 3 KO, 1 SUB) vs Robert Turnquest (10-6, 1 KO, 5 SUB)

2 RUNDA

Turnquest próbował obalić Jakubca, ale bez powodzenia. W stójce to Polak był skuteczniejszy, a po chwili sprowadził Amerykanina do parteru. Tam zasypywał rywala ciosami, ale Jakubiec nie chciał kontynuować walki w tej płaszczyźnie i podniósł pojedynek do stójki. Kolejny z ciosów Polaka trafił celnie i po zasypaniu rywala ciosami w parterze, sędzia przerwał pojedynek. Szabla dla Polaka!

1 RUNDA

Ruszył mocno Jakubiec od samego początku. Polak był aktywniejszy w stójce i celnie trafiał, narzucając wysokie tempo walki. Skuteczne były zwłaszcza ciosy lewą ręką w wykonaniu Jakubca. Runda dla reprezentanta WCA Berkut Team.

Przed nami starcie o mistrzowską szablę! Tomasz Jakubiec (9-2, 3 KO, 1 SUB) kontra Robert Turnquest (10-6, 1 KO, 5 SUB).

Jakubiec: Jestem przygotowany na każdy scenariusz podczas walki

- Wychodzę i robię swoje. Rozbijam przeciwnika w stójce. Jak będę chciał go sprowadzić, to go sprowadzę. Jak on mnie sprowadzi, to go poddam albo wstanę. Jesteśmy przygotowani na każdy element walki - powiedział Tomasz Jakubiec (9-2, 3 KO, 1 SUB).

- Mój trener, Michał Kita, zawsze stara się mnie uspokajać. A ja mam ognisty temperament i czasami idę za ostro, głupio przegrywam - ocenił po walce zwycięzca tego pojedynku.

Jacek Bednorz (6-5-1, 1 KO, 4 SUB) vs Maciej Mackiewicz (4-0, 1 KO, 2 SUB)

1 RUNDA

Błyskawicznie po obalenie ruszył Mackiewicz. Mimo niekorzystnej pozycji, Bednorz próbował z dołu zaskoczyć rywala. I w końcu mu się to udało! Bednorz wyciągnął dźwignię i poddał rywala!

Kolejna walka przed nami. Jacek Bednorz (6-5-1, 1 KO, 4 SUB) kontra Maciej Mackiewicz (4-0, 1 KO, 2 SUB)!

Kułak i Odzimkowski na treningu medialnym przed Armia Fight Night 6

Dla "Modela" walka z Odzimkowskim będzie 50. występem w zawodowej karierze.

Łukasz Siwiec (4-0, 1 KO, 2 SUB) vs Tymoteusz Łopaczyk (4-1, 3 SUB)

3 RUNDA

Ruszył agresywnie Łopaczyk i trafił mocnymi ciosami zmęczonego rywala. Dopadł przeciwnika kolejnymi uderzeniami i kolanami, a sędzia przerwał pojedynek!

2 RUNDA

Trafił na początek lewym Łopaczyk. Jeden z ciosów rywala skutecznie przepuścił Siwiec, dzięki czemu docisnął go do siatki i tam kontrolował. Po chwili w pozycji bocznej wylądował niepokonany z zawodników. W ostatnich sekundach z góry znalazł się Łopaczyk. Będzie się działo w trzeciej rundzie!

1 RUNDA

Bardzo spokojne otwierające starcie. Po swojej ofensywnej akcji pechowo w parterze wylądował Siwiec. Łopaczyk próbował zaatakować z góry, ale nie udało mu się to i walka wróciła do stójki. Po chwili Łopaczyk znalazł się w dosiadzie, ale raz jeszcze panowie po chwili wrócili do wymiany ciosów.

Łukasz Siwiec (4-0, 1 KO, 2 SUB) vs Tymoteusz Łopaczyk (4-1, 3 SUB) - czas na walkę w kategorii półśredniej.

Sławomir Kołtunowicz (3-2, 1 KO, 2 SUB) vs Adrian Kępa (5-4, 3 KO, 2 SUB)

3 RUNDA

Znowu szybko w korzystnej pozycji znalazł się Kępa. Kołtunowicz próbował ekwilibrystycznych technik kończących, ale bez powodzenia. Na dwie minuty przed końcem walka podniosła się do stójki. Potwornie zmęczony Kępa słaniał się w ostatnich sekundach na nogach, ale zawodnik z Radomia nie potrafił tego wykorzystać.

2 RUNDA

Podobnie jak w rundzie pierwszej, to Kępa przejął inicjatywę w parterze. Panowie siłowali się w tej płaszczyźnie, a po chwili wstali do stójki. Dobre dwie minuty na swoim przeciwniku spędził jednak Kępa i druga runda była dla niego.

1 RUNDA

Ależ ruszyli! Wymiana w stójce, próby obaleń - działo się już od samego początku. Ostatecznie Kępa skutecznie sprowadził rywala do parteru. Niespodziewanie to Kołtunowicz znalazł się w dobrej pozycji i był bliski poddania przeciwnika balachą, jednak Kępa wytrzymał ten kryzysowy moment. Więcej mocnych uderzeń zadał Kępa i wydaje się, że to on wygrał pierwszą rundę.

Sławomir Kołtunowicz (3-2, 1 KO, 2 SUB) vs Adrian Kępa (5-4, 3 KO, 2 SUB) - przed nami pierwsza walka z karty głównej.

Piotr Przepiórka (3-3, 1 SUB) pokonał Macieja Kierzkowskiego (2-2, 2 KO) przez duszenie, runda 1

Maciej Kierzkowski (2-1, 2 KO) vs Piotr Przepiórka (2-3, 1 SUB)

1 RUNDA

W swoim stylu agresywnie w stójce zaczął Kierzkowski, który po chwili musiał jednak bronić się przed próbą obalenia w wykonaniu Przepiórki. Zawodnik z Radomia udanie sprowadził rywala i udusił go!

Ta walka powinna skończyć się przed czasem! Maciej Kierzkowski (2-1, 2 KO) kontra Piotr Przepiórka (2-3, 1 SUB).

- Jestem w treningu od dłuższego czasu. Czekamy na decyzję w sprawie mojego rywala - powiedział Janikowski, który zawalczy na najbliższej gali KSW w Londynie.

Gościem Artura Łukaszewskiego w studio jest gwiazda KSW Damian Janikowski.

Karol Skrzypek (4-1, 4 KO) vs Ivan Slyvinskyi (2-2, 2 SUB)

3 RUNDA

Po niecałej minucie Skrzypek skutecznie przeniósł Ukraińca na ziemię. W tej płaszczyźnie kontrolował rywala, a Slyvinskyi nie był w stanie wstać. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, sędziowie lada chwila wskażą jednogłośne zwycięstwo Polaka.

2 RUNDA

Druga runda nie była szczególnie emocjonująca przez pierwsze trzy minuty. Później Skrzypek skutecznie obalił Slyvinskyi'ego i rozbijał skutecznie rywala. Trafiał też mocnymi kolanami na korpus.

1 RUNDA

Najmocniejszym ciosem w premierowym otwarciu trafił Skrzypek. Zawodnik mieszkający w Warszawie zaznaczył jeszcze swoją przewagę sprowadzeniem na kilkanaście sekund przed końcem rundy i to on był lepszy na przestrzeni całego starcia.

Tym razem starcie polsko-ukraińskie w kategorii półśredniej, czyli pojedynek Karol Skrzypek (4-1, 4 KO) kontra Ivan Slyvinskyi (2-2, 2 SUB).

- Udało się. To wszystko dla kibiców, rodziny, mojej dziewczyny. To dopiero początek. Poprawię kondycję i wtedy będzie lepiej - powiedział zwycięzca tego starcia.

Patryk Kaczmarczyk (0-0) vs Daniel Matuszek (0-0)

3 RUNDA

Z ciosami tym razem ruszył Matuszek, ale Kaczmarczyk go sprowadził. Matuszek próbował technik kończących, ale skutecznie bronił je przeciwnik i po chwili ustabilizował pozycję. Przez dalszą część rundy zawodnik z Radomia znajdował się na górze i udokumentował tym samym swoją przewagę w tej walce.

2 RUNDA

Ponownie agresywnie ruszył 20-latek, który mocno trafiał w stójce. Po minucie poszukał sprowadzenia, ale Matuszek próbował zapiąć gilotynę. Nie była to jednak skuteczna próba i walka wróciła do wymiany ciosów. Wydaje się, że na przestrzeni całej rundy to Kaczmarczyk znowu był aktywniejszy i sędziowie jemu zapiszą także to starcie.

1 RUNDA

Aktywniej pojedynek rozpoczął zawodnik z Radomia, który trafił rywala mocnymi kolanami. W dalszej części rundy Kaczmarczyk kontrolował rywala pod siatką i to on wygrał premierowe starcie.

Lecimy dalej! Patryk Kaczmarczyk (0-0) i Daniel Matuszek (0-0) zmierzą się w walce w kategorii piórkowej.

Sebastian Rajewski (5-5, 1 KO) pokonał Artura Pawlika (2-4, 2 SUB) jednogłośną decyzją sędziów

Sebastian Rajewski vs Artur Pawlik

3 RUNDA

W ostatniej rundzie Rajewski potrzebował niewiele ponad pół minuty, żeby obalić Pawlika. W tej płaszczyźnie trafiał nie tylko dobrymi ciosami w twarz, ale też mocnymi kolanami na korpus. Pełna dominacja Rajewskiego i lada chwila sędziowie ogłoszą jego pewne zwycięstwo na punkty.

2 RUNDA

Tym razem po minucie stójki Rajewski przeniósł walkę do parteru. Trafiał tam celnymi łokciami i kontrolował rywala. Na dwie minuty przed zakończeniem rundy sędzia postanowił podnieść pojedynek do stójki. Po chwili to Pawlik skutecznie poszedł po nogi rywala i znalazł się z góry. Nie trwało to jednak zbyt długo i panowie wrócili do wymieniania ciosów. Kolejna runda dla zawodnika z Płocka.

1 RUNDA

Od efektownej obrotówki rozpoczął Pawlik, ale nie trafił rywala. Panowie przez ponad dwie minuty wymieniali ciosy w stójce, ale skutecznie okazję wykorzystał Rajewski i obalił przeciwnika. W bocznej pozycji kontrolował Pawlika, a po chwili zdobył dosiad. Runda dla przedstawiciela Czerwonego Smoka.

Czas na pierwszą zawodową dziś walkę. W kategorii lekkiej Sebastian Rajewski (4-5, 1 KO) zmierzy się z Arturem Pawlikiem (2-3, 2 SUB).

Michał Krystman pokonał Pawła Bińkowskiego przez TKO, runda 1

Paweł Bińkowski vs Michał Krystman

1 RUNDA

Pół minuty i koniec walki! Krystman zasypał Bińkowskiego lawiną ciosów i sędzia przerwał walkę. Wygląda na to, że Bińkowski nabawił się na początku pojedynku kontuzji.

Zaczynamy od razu od mocnego uderzenia! W wadze ciężkiej Paweł Bińkowski kontra Michał Krystman.

Odzimkowski: Czuję wielkie szczęście i motywację

Albert Odzimkowski (10-3, 2 KO, 7 SUB) nie może się doczekać piątkowego starcia z Krzysztofem Kułakiem (31-16-2, 7 KO, 17 SUB) na gali Armia Fight Night 6. - Co czuję? Przede wszystkim wielkie szczęście i wielką motywację - powiedział bohater walki wieczoru.

Witamy w relacji na żywo z gali Armia Fight Night 6!