ATP w Stuttgarcie: Kanadyjski pojedynek w półfinale

Dwóch kanadyjskich tenisistów: rozstawiony z numerem szóstym Milos Raonic i Felix Auger-Aliassime (nr 7) zmierzy się w półfinale turnieju ATP na kortach trawiastych w Stuttgarcie (pula nagród 754 540 euro).

Raonic w dwóch setach wyeliminował Węgra Martona Fucsovicsa - 6:4, 6:4, natomiast jego 18-letni rodak długo męczył się z reprezentantem gospodarzy Dustinem Brownem. Niemiec miał nawet piłkę meczową w trzecim secie, ale Kanadyjczyk zdołał się obronić i ostatecznie zwyciężył 7:6 (7-3), 6:7 (2-7), 7:6 (7-2).

Gospodarze mają jednak swojego tenisistę w najlepszej czwórce. Jest nim Jan-Lennard Struff, który pokonał Francuza Lucasa Pouille 6:4, 6:4. Jego rywalem będzie Włoch Matteo Berrettini.

W zmaganiach w południowych Niemczech nie uczestniczyli Polacy.

Wyniki ćwierćfinałów:

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 7) - Dustin Brown (Niemcy) 7:6 (7-3), 6:7 (2-7), 7:6 (7-2)

Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Lucas Pouille (Francja) 6:4, 6:4

Matteo Berrettini (Włochy) - Denis Kudla (USA) 6:3, 6:3

Milos Raonic (Kanada, 6) - Marton Fucsovics (Węgry) 6:4, 6:4