Dookoła Wielkiej Brytanii: Niewiadoma druga na etapie. Polka nadal wiceliderką

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła drugie miejsce na mecie piątego etapu wyścigu kolarskiego Dookoła Wielkiej Brytanii (OVO Energy Women's Tour). Prowadzenie w wyścigu objęła najszybsza na etapie Brytyjka Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo). Polka jest druga ze stratą jednej sekundy do liderki.

Niewiadoma do ostatnich metrów walczyła o kolejne zwycięstwo etapowe, ale musiała uznać wyższość byłej mistrzyni świata na szosie i na torze. Obie uzyskały przewagę nad rozciągniętym i porwanym peletonem. Jadąca w koszulce liderki Niemka Liane Lippert straciła do czołowej dwójki ponad dwie minuty i spadła na dalsze miejsce. O losach generalnej klasyfikacji zadecydowały bonifikaty na mecie etapu - dzięki temu Deignan wyprzedza Niewiadomą o jedną sekundę. Polka jest natomiast liderką klasyfikacji górskiej.

Bardzo dobrze zaprezentowała się na trudnym górskim etapie inna polska zawodniczka, mistrzyni kraju Małgorzata Jasińska (Movistar), która finiszowała na 12. miejscu, ze stratą 19 sekund do zwyciężczyni i awansowała na 7. miejsce.

W sobotę ostatni etap imprezy, którą Katarzyna Niewiadoma wygrała w 2017 roku. Deignan triumfowała w Tour of Britain rok wcześniej.