Liga Narodów: Polki wciąż wysoko w indywidualnych rankingach

Siatkówka
Liga Narodów: Polki wciąż wysoko w indywidualnych rankingach
fot. PAP

Malwina Smarzek wciąż prowadzi w rankingu najlepiej punktujących siatkarek w rozgrywkach Ligi Narodów. Reprezentantka Polski w 12 meczach zdobyła 298 punktów. W zestawieniu najlepiej blokujących piąta jest Agnieszka Kąkolewska.

Smarzek od początku rozgrywek jest zdecydowaną liderką wśród najlepiej punktujących zawodniczek i do niej też należy rekord w liczbie zdobytych punktów w jednym meczu. Atakująca biało-czerwonych spotkanie przeciwko Bułgarii (3:1) zakończyła z dorobkiem 42 "oczek".

 

Drugie miejsce zajmuje Brayelin Elizabeth Martinez z Dominikany (239 pkt), a trzecia jest Brazylijka Gabriela Guimaraes (198). Z kolei w klasyfikacji atakujących (liczy się procent skuteczności), Smarzek jest ósma - 43,39 proc. Prowadzi Chinka Ting Zhu (51,08).

 

W rankingu blokujących kapitan biało-czerwonych Agnieszka Kąkolewska plasuje się na piątej pozycji. Polka ma na koncie 30 punktowych bloków (średnia 0,61 na set). Liderką jest Serbka Maja Aleksic (37 bloków, średnia 0,88).

 

W klasyfikacji najlepiej przyjmujących dziewiąte miejsce zajmuje Martyna Grajber, a prowadzi Guimaraes.

 

Podopieczne Jacka Nawrockiego w tabeli Ligi Narodów zajmują siódme miejsce. Ostatni turniej rozegrają w koreańskim Boryeong (18-20 czerwca), gdzie zmierzą się z reprezentacją gospodarzy, Dominikaną i Japonią. Te spotkania zadecydują o tym, czy Polki wezmą udział w turnieju finałowym, który rozegrany zostanie w chińskim Nankinie. Oprócz Chinek wystąpi pięć najlepszych drużyn fazy zasadniczej.

 

WYNIKI I TABELA LIGI NARODÓW

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie