Małopolski Wyścig Górski: Budiak wygrał pierwszy etap i został liderem

Inne
Małopolski Wyścig Górski: Budiak wygrał pierwszy etap i został liderem
fot. PAP

Ukrainiec Anatolij Budiak (Wibatech Merx Wrocław) wygrał w piątek pierwszy etap i został liderem kolarskiego 57. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. 120-kilometrowa trasa prowadziła z Myślenic do Wieliczki.

W okolicach 30. kilometra od peletonu odjechała dwójka kolarzy Emanuel Piaskowy (Hurom BDC Development) i Czech Tomas Jakoubek (CK Pribram Gastro). Potem dogoniło ich pięciu: Budiak, Karol Domagalski (Hurom BDC), Adam Stachowiak (Voster ATS), Andrea Di Renzo (VPM Porto) i Witalij Buc (reprezentacja Ukrainy). Finisz organizatorzy przygotowali na pokrytej kostką brukową ulicy Kopernika w Wieliczce. To jedna z najbardziej stromych ulic w Polsce. Różnica poziomów na przestrzeni kilometra wynosi 100 metrów. Kolarze określają ja mianem "piekła".

 

Na tym morderczym podjeździe najwięcej sił zachował Budiak, który wyprzedził Stachowiaka i Domagalskiego (Hurom BDC Development).

 

- Zaatakowałem pół kilometra przed metą, gdy brakowało jeszcze sto obejrzałem się, zobaczyłem jaką mam przewagę i już uwierzyłem, że wygram – powiedział Budiak, który w zeszłym roku w klasyfikacji generalnej Małopolskiego Wyścigu Górskiego zajął trzecie miejsce. Teraz nie ukrywa, że chce powalczy o zwycięstwo.

 

W sobotę kolarzy czeka 146-kilometrowy etap z Niepołomic do Nowego Targu, a w niedzielę zakończą ściganie etapem z Chochołowskich Term do Przehyby (136 km).

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie