Małopolski Wyścig Górski: Stachowiak wygrał etap i cały wyścig

Kolarz grupy Voster ATS Adam Stachowiak wygrał 57. Małopolski Wyścig Górski. Wyprzedził Ukraińca Anatolija Budiaka (Wibatech Merx Wrocław) i Włocha Andreę Di Renzo. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła włoska grupa VPM Porto Sant Elpidio przed Voster ATS i reprezentacją Ukrainy.

Do trzeciego, ostatniego etapu kolarze wystartowali spod Term Chochołowskich i mieli do pokonania 136 kilometrów. Meta była usytuowana na przełęczy Przechyba na wysokości 1173 metrów n.p.m. Na koniec kolarze musieli pokonać 6-kilometrowy, bardzo stromy, selektywny podjazd.

Pierwszy linię mety minął Stachowiak, który przed startem do ostatniego etapu tracił dwie sekundy do lidera – Budiaka. Ten dotarł do mety na piątym miejscu w czasie gorszym o 15 sekund. Przed Ukraińcem finiszowali Artur Sowiński (VPM Porto Sant Elpidio) i Leszek Pluciński (Voster ATS) oraz Di Renzo. Włoch dzięki temu obronił trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej.

Nad tegoroczną edycją Małopolskiego Wyścigu Górskiego cieniem położył się wypadek Karola Domagalskiego (Hurom Polska BDC Development) podczas sobotniego etapu. 29-letni kolarz z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi został przewieziony do szpitala w Nowym Targu, gdzie przeszedł operację i przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej. Jego żona Martyna Domagalska za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook zaapelowała o modlitwę.

"W imieniu rodziny bardzo proszę o modlitwę za Karola, jest w ciężkim stanie i walczy o życie!" – napisała.