Drabik: Zamierzam sięgnąć po złoty medal!

Inne

Reprezentanci Polski z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie Igrzysk Europejskich 2019, które odbędą się w dniach 21-30 czerwca w białoruskim Mińsku. We wtorek część Biało-Czerwonych wzięła udział w ślubowaniu w Centrum Olimpijskim. Pojawiła się w nim również pięściarka Sandra Drabik, wicemistrzyni z Baku - Nie ukrywam, że mam aspiracje na najwyższy stopień podium, czyli złoto - powiedziała.

Artur Łukaszewski: Jak Pani forma przed igrzyskami europejskimi? Przegrała Pani ostatnio pojedynek finałowy podczas turnieju Feliksa Stamma. Do Mińska jedzie Pani jednak jako srebrna medalistka z Baku. Z pewnością chciałaby Pani powtórzyć swoje osiągnięcie, a nawet pokusić się o złoto. Czy podczas imprezy na Białorusi będą zawodniczki, które prezentują podobny poziom sportowy jak Pani ówczesna rywalka?


Sandra Drabik: Jest kilka zawodniczek w Europie, które są na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie mam na myśli Turczynkę i Rosjankę. Podczas Igrzysk Europejskich będzie można spodziewać się wszystkiego. Jestem srebrną medalistką i mam nadzieję, że przynajmniej wrócę z takim medalem. Nie ukrywam jednak, że mam aspiracje na najwyższy stopień podium.

 

Jak zapatruje się Pani na rywalizację w Mińsku? Jak trudno będzie powtórzyć ten sukces sprzed czterech lat?


Na to pytanie będę mogła odpowiedzieć po turnieju. Z pewnością walka walce będzie nierówna. Kluczowa będzie też dyspozycja dnia.

 

Jak ocenia Pani swój potencjał. Czy jest to forma na złoty medal?


Przepracowałam cały okres szkoleniowy. Czuję się dobrze i mam nadzieję, że będzie to także widać w ringu.

 

Cała rozmowa z Sandrą Drabik w załączonym materiale wideo.

Artur Łukaszewski, PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze