Igrzyska Europejskie: Jakie dyscypliny zobaczymy w Mińsku?

Inne
Igrzyska Europejskie: Jakie dyscypliny zobaczymy w Mińsku?
fot. PAP

Od 21 do 30 czerwca odbędzie to druga edycja Igrzysk Europejskich. Premierowa odbyła się przed czterema laty w Baku. Na Igrzyskach Europejskich w Mińsku zostanie rozdanych 200 kompletów medali. Rywalizacja odbędzie się w 15 sportach. W ośmiu z nich stawką będzie także awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio, a w boksie i judo zawodnicy walczyć będą o medale mistrzostw Europy.

Podczas Igrzysk Europejskich do stolicy Białorusi przyjedzie około 4000 sportowców. 50 Europejskich komitetów olimpijskich będą reprezentowane przez oficjalne delegacje. W zawodach będzie uczestniczyć około 650 międzynarodowych, a także 410 narodowych sędziów sportowych.

 

Transmisje z Igrzysk Europejskich - Mińsk 2019 widzowie będą mogli oglądać na sportowych antenach Polsatu oraz na stronie Polsatsport.pl! Ceremonie otwarcia euroigrzysk, którą, w piątek, 21 czerwca od godziny 21:00 pokaże Polsat Sport Extra, skomentują Przemysław Iwańczyk, Marcin Lepa i Artur Partyka. Ten sam skład komentatorski usłyszymy podczas ceremonii zamykającej wydarzenie, w niedzielę, 30 czerwca od godziny 21:00 na antenie Polsatu Sport.

 

W ciągu 10 dni na czterech kanałch sportowych – Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News, Polsat Sport Fight – oraz na portalu Polsatsport.pl zostanie przeprowadzonych ponad 300 godzin transmisji! 

 

Dyscypliny:

 

Badminton
Boks
Gimnastyka w tym: aerobik sportowy, gimnastyka akrobatyczna, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, skoki na trampolinie
Judo
Kajakarstwo
Karate
Kolarstwo
Kolarstwo szosowe
Kolarstwo torowe
Koszykówka
Lekkoatletyka
Łucznictwo
Piłka nożna plażowa
Sambo
Strzelectwo
Szermierka
Tenis stołowy
Zapasy w tym: styl klasyczny, styl wolny, kobiety

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie