Losowanie Ligi Mistrzyń korzystne dla Enea Siarki Tarnobrzeg

Inne
Losowanie Ligi Mistrzyń korzystne dla Enea Siarki Tarnobrzeg
fot. Cyfrasport

Trener tenisistek stołowych KTS Enea Siarka Tarnobrzeg i szkoleniowiec kadry narodowej Zbigniew Nęcek powiedział, że losowanie fazy grupowej najbliższych rozgrywek Ligi Mistrzyń było korzystne "przyjazne" dla jego drużyny.

Enea Siarka w grupie C zagra z węgierskim Budaorsi 21 SC oraz francuskim Metz TT. Tarnobrzeżanki są triumfatorkami tegorocznych edycji LM.
 
"Losowanie było przyjazne. Jeżeli chodzi o drużynę węgierską, to myślę, że tutaj będziemy wyraźnymi faworytami. Natomiast z zespołem francuskim, z którym graliśmy już w przeszłości, nie będzie łatwo" – mówił.
 
Nęcek zwrócił uwagę, że w Metz TT wystąpi aktualna drużynowa mistrzyni Europy Rumunka Daniela Dodean-Monteiro, która w ostatnim sezonie reprezentowała Sporting Lizbona. "Drużyna, która ma w składzie Dodean-Monteiro zawsze jest groźna" – podkreślił.
 
Jego zdaniem o pierwsze miejsce w grupie C rywalizacja rozegra się pomiędzy Enea Siarką a Metz TT. "Waga pierwszego meczu w Tarnobrzegu, który z Metz TT rozegramy ok. 15 września będzie bardzo duża. Na to spotkanie musimy być bardzo dobrze przygotowani" – zaznaczył szkoleniowiec.
 
Trener nie jest zaskoczony, że w tegorocznej edycji LM nie pojawi się drużyna Dr. Casl Zagrzeb. Zawodniczki z Zagrzebia w tym roku zajęły drugie miejsce w rozgrywkach, a rok wcześniej były najlepsze w Europie.
 
"To był zespół, który dwa lata temu zgłosił się do rozgrywek LM i od razu w pierwszym sezonie wygrał je. Miał potężny skład i potężny budżet. Oni zdecydowanie liczyli, że wygrają po raz drugi z rzędu. Stało się inaczej, pokrzyżowaliśmy im plany. Sport jednak uczy pokory i niektórym ludziom ta pokora by się przydała. Nie zawsze się wygrywa, ale pewien poziom się powinno mieć, a nie miewać" – zauważył Nęcek.
 
W najbliższych rozgrywkach LM Enea Siarkę, podobnie jak w ostatnim sezonie, będą reprezentować m.in.: mistrzyni Europy Li Qian, Białorusinka Wiktoria Pawłowicz, Rumunka Elizabeta Samara, Niemka Han Ying, Chinka Gu Ruochen i Kinga Stefańska. Do tego składu w jesieni dołączy Amerykanka Wu Yue.
 
Nęcek podkreślił, że Wu Yue jest - według szkoleniowca - zawodniczką "doświadczoną i ambitną". "Dała sygnał, że w sezonie przedolimpijskim zależy jej na grze w poważnym klubie. Poprzez rozgrywki LM chce również przygotować się do igrzysk w Tokio" – zauważył.
 
W ostatnim sezonie LM klub z Tarnobrzega przegrał tylko jeden mecz (w fazie grupowej). W finale dwukrotnie okazał się lepszy od Dr. Casl Zagrzeb.
 
W tym roku KTS Enea Siarka po raz 28. zdobyła tytuł drużynowego mistrza Polski; od dziewięciu lat nie przegrała meczu w ekstraklasie.
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie