Były siatkarz Stoczni Szczecin zasili drużynę z Wrocławia

Siatkówka
Były siatkarz Stoczni Szczecin zasili drużynę z Wrocławia
fot. Cyfrasport

Od 2015 roku występował na boiskach PlusLigi. W minionych rozgrywkach, ze względu na rozpad Stoczni Szczecin, trafił do pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. W sezonie 2019/20 libero Adrian Mihułka będzie reprezentował barwy Gwardii Wrocław.

Złoto w realiach pierwszoligowych z Victorią PWSZ Wałbrzych. Następnie Jastrzębski Węgiel oraz Espadon Szczecin, ze smutnym przekształceniem w Stocznię. W przeszłości Pekpol Ostrołęka, Joker Piła i dwa wrocławskie kluby, Gwardia i Burza (wychowanek). Adrian Mihułka w tym roku kończy 30 lat i jest w dobrym momencie, żeby na dobre zagościć w stolicy Dolnego Śląska. Tym bardziej, że to jego rodzinne miasto.
 
Kilka dni temu nawet liczyłem, kiedy ostatni raz grałem w Gwardii. Wychodzi na to, że akurat równo 10 lat temu broniłem gwardyjskich barw. Tym bardziej się cieszę, że "Projekt Gwardia" pojawił się teraz i nasze drogi się zeszły. Zaangażowane są w to osoby, które świetnie znam, dlatego myślę, że obraliśmy słuszny kierunek – powiedział nowy libero wrocławskiej drużyny.
 
W poprzednim sezonie Mihułka po nieudanej przygodzie w Szczecinie szybko znalazł zatrudnienie w barwach Lechii Tomaszów Mazowiecki. Po wygranej w cuglach rundzie zasadniczej, sen o awansie do PlusLigi skończył się na półfinale. Tam Lechia przegrała po czterech meczach z późniejszym mistrzem – Ślepskiem Suwałki. Co ciekawe, Mihułka miał okazję grać w rewanżowym meczu przeciwko Gwardii we Wrocławiu. Lechia wygrała przed kamerami Polsatu Sport 3:1, a wrocławianin miał spory wkład w zwycięstwo drużyny.
 
 
Dużo wspomnień mam z siatkówką we Wrocławiu. Dlatego też nasłuchiwałem tego, co dzieje się w Gwardii od czasu powrotu na pierwszoligowe pole. Dużo dobrego można było usłyszeć o pracy w klubie, do tego stworzono ciekawy zespół. Teraz mamy zamiar podobnie, stworzyć drużynę, która będzie mogła walczyć z każdym o zwycięstwo. Dobrze znam się z trenerem Janczakiem i wiem, że jesteśmy w stanie sporo osiągnąć – dodał Mihułka.
 
Środkowy Arkadiusz Olczyk, rozgrywający Jakub Nowosielski, trener Krzysztof Janczak i libero Adrian Mihułka. To pierwsze odkryte karty na sezon 2019/20 w pierwszoligowej Gwardii Wrocław. Następne klub zapowiada na przestrzeni kolejnych dni oraz tygodni.
RM, gwardiawroclaw.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze