Reprezentacja Polska jest blisko zapewnienia sobie udziału w turnieju „Final Six” Ligi Narodów. Po wtorkowej wygranej z Japonią 3:1 Polki zajmują szóste miejsce w rankingu i mają duże szanse na wyjazd do Nanijng. W środę czeka je pojedynek z drużyną Dominikany, która traci do Biało-Czerwonych aż sześć punktów.

Choć szansę na awans są ogromne i tylko seria niekorzystnych rezultatów mogłaby pokrzyżować plany Polek, to same zawodniczki pozostają skupione na środowym meczu. Potwierdza to przyjmująca kadry Natalia Mędrzyk. - Jeszcze wszystko może się wydarzyć, trzeba więc mieć chłodną głowę. Kolejny mecz będzie zdecydowanie najważniejszy – zapewniła.

W bieżącej edycji Ligi Narodów Dominikanki wygrały siedem z trzynastu meczów. Chociaż Polki będą faworytkami tego starcia, to trzeba zaznaczyć, że rywalki w bieżącej edycji pokonały takie zespoły jak Brazylia czy Stany Zjednoczone.

Po zakończeniu meczu z Dominikaną odbędzie się mecz Japonii z Koreą Południową. Jeśli Japonki stracą punkty w tym spotkaniu, a Polska wygra swoje starcie, to na turniej do Chin pojadą Biało-Czerwone. Bardziej satysfakcjonujące byłyby dwa zwycięstwa naszych siatkarek w ostatnich dwóch meczach. Wtedy bez względu na inne wyniku zagrają w „Final Six”.

Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Dominikana od 6:30 na Polsatsport.pl.