Poznaliśmy skład reprezentacji siatkarzy na turniej Ligi Narodów w Mediolanie

Siatkówka
Poznaliśmy skład reprezentacji siatkarzy na turniej Ligi Narodów w Mediolanie
fot. Cyfrasport

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Vital Heynen ogłosił skład kadry na turniej Ligi Narodów w Mediolanie, który zostanie rozegrany w dniach 21–23 czerwca. Polacy zmierzą się w nim z Argentyną, Serbią oraz Włochami.

Polscy siatkarze rywalizację w tegorocznej edycji Ligi Narodów rozpoczęli turniejem w Katowicach. W Spodku ograli Australię 3:1, następnie Stany Zjednoczone 3:2, a na zakończenie ulegli 1:3 Brazylii. Kolejną imprezę rozegrali w chińskim Ningbo. Najpierw przegrali tam 1:3 z Francuzami, następnie pokonali reprezentację Bułgarii 3:1, a na koniec pewnie ograli reprezentację gospodarzy 3:0. W Urmii wybrańcy Heynena przegrali z Rosją 1:3, ulegli po zaciętym boju Iranowi 2:3 i pokonali Kanadę 3:1.

 

Po trzech turniejach biało-czerwoni mają więc na koncie pięć zwycięstw i cztery porażki (15 punktów). Z takim dorobkiem zajmują siódme miejsce w tabeli. W fazie interkontynentalnej pozostały im do rozegrania dwa turnieje: najpierw wystąpią w Mediolanie, a następnie w Lipsku (28–30 czerwca). Awans do turnieju finałowego wywalczy pięć najlepszych drużyn oraz gospodarz (USA). Zostanie on rozegrany w dniach 10–14 lipca w Chicago.

 

Rywalizację w Mediolanie rozpoczną Polacy w piątek meczem z Argentyną (godzina 16.45; transmisja – Polsat Sport); dzień później zmierzą się z Serbią (godzina 16.45; transmisja – Polsat Sport), a na zakończenie turnieju zagrają w niedzielę z Włochami (godzina 19.45; transmisja – Polsat Sport). 

 
Reprezentacja Polski na turniej Ligi Narodów w Mediolanie (21–23 czerwca):
 
rozgrywający: Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz.
przyjmujący: Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka.
atakujący: Bartłomiej Bołądź, Łukasz Kaczmarek, Maciej Muzaj. 
środkowi: Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski.
libero: Jędrzej Gruszczyński, Damian Wojtaszek.
 
RM, Polsat Sport, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze