Ruch potrzebuje nowych piłkarzy. W Chorzowie zrobiono... casting

Piłka nożna
Ruch potrzebuje nowych piłkarzy. W Chorzowie zrobiono... casting
fot. Cyfrasport

Ruch Chorzów, który w ostatnich latach przeżywa trudne chwile, w nowym sezonie będzie musiał odnaleźć się w trzecioligowej rzeczywistości. Przed startem rozgrywek chorzowianie szukają wzmocnień w bardzo oryginalny sposób. "Niebiescy" zapraszają chętnych piłkarzy na test-mecz, który jest de facto castingiem do gry w zespole 14-krotnego mistrza Polski.

Drużyna z Cichej niedawno zaliczył trzeci spadek z rzędu, tym razem do trzeciej ligi. Jednak "Niebiescy" chcą w końcu odbić się od dna. Na początek chorzowianie zatrudnili nowego trenera. Zwolnionego Karola Michalskiego zastąpi w tej roli 28-letni Łukasz Bereta i od razu wprowadzono w Ruchu nowatorski pomysł na znalezienie wartościowych graczy.

 

- Zainteresowanych zawodników prosimy o wysyłanie zgłoszeń zawierających imię, nazwisko, datę urodzenia, pozycję na boisku, wzrost i wagę, przebieg dotychczasowej kariery sportowej, aktualne zdjęcie oraz numer kontaktowy - w taki sposób Ruch Chorzów szuka nowych zawodników, którzy wzmocniliby jego szeregi przed nowym sezonem.

 

Najlepsi z kandydatów zostaną wybrani przez sztab szkoleniowy, który zaprosi ich na test-mecz. Wówczas zawodnicy marzący o grze dla "Niebieskich" będą mieli okazje zaprezentować swoje umiejętności. Piłkarze, którzy wypadną w castingu najlepiej, zostaną zawodnikami Ruchu. Ci, którzy marzą o występach w niebieskiej koszulce, mają czas do 26 czerwca. Bowiem wtedy upływa termin składania zgłoszeń.

Przypomnijmy, że jeszcze w sezonie 2016/17 "Niebiescy" grali w Ekstraklasie, a latem 2014 roku byli blisko awansu do fazy grupowej Ligi Europy. W 1989 roku Ruch zdobył swoje ostatnie w historii mistrzostwo Polski. To był ostatni tytuł wywalczony przez śląską drużyną. Pod wodzą trenera Waldemara Fornalika ekipa z Cichej w sezonie 2009/10 zajęła 3. miejsce w Ekstraklasie. Z kolei dwa lata później obecny szkoleniowiec Piasta Gliwice, doprowadził Ruch do wicemistrzostwa Polski.

 

W kwietniu 2017 roku po zakończeniu sezonu zasadniczego Ekstraklasy rozstał się z klubem trener Fornalik. Były selekcjoner sam zrezygnował z pracy i podkreślał, że zostawia zespół na "bezpiecznym" miejscu. Zastąpił go ściągnięty z Grecji inny były gracz "Niebieskich" Krzysztof Warzycha - piłkarska ikona klubu, ale praktycznie bez trenerskiego doświadczenia. Pod jego kierunkiem chorzowianie spadli do 1 Ligi. I od tamtego czasu wszystko się posypało. Jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce zaliczył dwa kolejny spadki. W nowym sezonie Ruch po raz pierwszy w swoje 99-letniej historii będzie grał w III lidze. W roku jubileuszowym na stulecie klubu, Ruch będzie występował na czwartym poziomie rozgrywkowym...

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze