Trzy ciosy Stysiak! 18-letnia siatkarka bohaterką polskiej ekipy (WIDEO)

Siatkówka

Polskie siatkarki pokonały Dominikanę 3:2 w spotkaniu turnieju Ligi Narodów w Boryeong. Rywalki miały piłkę meczową przy stanie 14:15 w tie-breaku, ale trzy ostatnie słowa w tym siatkarskim dreszczowcu należały do Magdaleny Stysiak!

Mimo młodego wieku (rocznik 2000) Stysiak jest jedną z czołowych siatkarek reprezentacji Polki w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Kibice liczyli na to, że utalentowana zawodniczka zdoła nieco odciążyć w ofensywie nadmiernie eksploatowaną Malwinę Smarzek. Stysiak spełniła te oczekiwania w kluczowych akcjach niezwykle ciężkiego starcia z Dominikaną.
 
W końcówce tie-breaka Polkom wyraźnie nie szło... Choć miały piłkę meczową przy stanie 14:11, rywalki wygrały cztery kolejne akcje! Po bloku na Smarzek to Dominikana miała w górze piłkę meczową (14:15). W tym momencie losy meczu wzięła na swoje barki Stysiak. To jej bardzo pewne i skuteczne ataki skończyły trzy kolejne akcje i przesądziły o zwycięstwie biało-czerwonych 17:15.
 
Stysiak miniony sezon klubowy rozpoczęła w Chemiku Police, ale w trakcie rozgrywek przeniosła się do Grot Budowlanych Łódź. W najbliższym czasie ma wzmocnić jeden z klubów włoskiej Serie A.
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze