Argentyna z nożem na gardle. Kapitalny rajd Almirona i gol Paragwaju

Wbrew oczekiwaniom kibiców, to Paragwaj otworzył wynik meczu z Argentyną podczas turnieju Copa America 2019. W 37. minucie lewą stroną boiska pomknął Miguel Almiron, mijając dwóch obrońców, a następnie wyłożył piłkę do nadbiegającego Richarda Sancheza, który dopełnił formalności.

Przed rozpoczęciem turnieju Argentyna była stawiana w roli faworyta do wygrania Copa America 2019. Już pierwszy mecz grupy B przeciwko Kolumbii pokazał jednak, że sukces podopiecznych Lionela Scaloniego może być bardziej odległy niż się to początkowo wydawało.

Po porażce z 0:2 z "Los Cafeteros" nikt nie wyobrażał sobie jednak, że Argentyńczykom noga może się powinąć na przeciętnym w ostatnim czasie Paragwaju. Tym większe było zdziwienie kibiców zgromadzonych na stadionie Mineirão w Belo Horizonte, gdy sprawy w swoje ręce wziął Almiron, który w 37. minucie "odpalił prawdziwe turbo" i minął dwóch obrońców przeciwnika.

Pomocnik "zapędził się" aż pod linię końcową, jednak i stamtąd udało mu się dograć dokładnie do wbiegającego w pole karne Sancheza, który strzałem zewnętrzną częścią stopy otworzył wynik meczu.

Do połowy wynik się nie zmienił i Argentyna stanęła przed realną szansą na dalsze okupowanie ostatniego miejsca w grupie B. Taki scenariusz, przy braku strzelonych goli, praktycznie przekreśliłby szanse "Lionela Messiego i spółki" na awans do fazy pucharowej.