MKOl: Reprezentacja uchodźców będzie większa niż w Rio

Inne
MKOl: Reprezentacja uchodźców będzie większa niż w Rio
fot. PAP

Podczas przyszłorocznych igrzysk w Tokio wystąpi większa reprezentacja uchodźców niż w 2016 roku w Rio de Janeiro, gdzie pod flagą olimpijską startowało dziesięcioro sportowców - poinformował Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

MKOl opublikował w czwartek listę 37 uchodźców, którzy otrzymali stypendia olimpijskie i będą ubiegać się o start w stolicy Japonii. Wśród nich jest dziesiątka, która rywalizowała już w Rio de Janeiro.

 

- Na tym etapie nie możemy powiedzieć, jak duża będzie ekipa, ale z pewnością liczniejsza niż w Rio 2016. Wszyscy z tej grupy 37 sportowców chcą zakwalifikować się do reprezentacji uchodźców - oświadczył przewodniczący MKOl Thomas Bach.

 

Jak dodał, od uchodźców nie będzie wymagane osiągnięcie międzynarodowych kryteriów kwalifikacji, aby uzyskać miejsce w ekipie, ale powinni się do nich zbliżyć.

 

Na liście są sportowcy z Afganistanu, Kamerunu, Demokratycznej Republiki Konga, Erytrei, Etiopii, Iranu, Sudanu, Sudanu Południowego i Syrii.

 

W brazylijskich igrzyskach Brazylii uchodźcy startowali po raz pierwszy w jednej drużynie. Byli to sportowcy z Syrii, DR Konga, Etiopii i Sudanu Południowego, a rywalizowali w lekkoatletyce, pływaniu i judo.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie