Copa America: Dwie kontrowersje w jednej akcji! VAR nie rozwiał wątpliwości (WIDEO)

Piłka nożna

W spotkaniu grupy C Copa America 2019 pomiędzy Ekwadorem a Chile doszło do kontrowersyjnej sytuacji tuż przed polem karnym Chilijczyków. Sędzia musiał skorzystać z systemu VAR, który jednak nie do końca rozwiał wszelkie wątpliwości.

W 39. minucie, przy stanie 1:1 Romario Ibarra Mina wychodził na czystą pozycję, ale zatrzymał go bramkarz Chile, Gabriel Arias. Sędzia nie dopatrzył się jednak faulu i nakazał wznowić grę golkiperowi.

Po chwili i konsultacji z sędziami VAR skorzystał z wideoweryfikacji. Widać było na niej minimalny kontakt Ariasa z Ibarrą Miną. Arbiter zakwalifikował to jako faul. Wydawało się, że w takiej sytuacji bramkarz Chile dostanie czerwoną kartkę, jednak pan Patricio Loustau pokazał mu tylko żółty kartonik.

Pierwszą kontrowersją jest sama decyzja o podyktowaniu rzutu wolnego, drugą zaś pokazanie zaledwie żółtej kartki. Ekwadorczycy swojej szansy ze stałego fragmentu gry nie wykorzystali. Dodajmy jeszcze, że Arias faulował wcześniej w polu karnym Jhegsona Mendeza, a sędzia wskazał na rzut karny. Wtedy obeszło się bez kartki.

WYNIKI, TERMINARZ I TABELE COPA AMERICA 2019

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie