Sarri ma inny pomysł na Ronaldo! Włoch spotkał się z gwiazdorem Juventusu

Piłka nożna
Sarri ma inny pomysł na Ronaldo! Włoch spotkał się z gwiazdorem Juventusu
fot. PAP

W połowie czerwca Juventus ogłosił, że drużynę w nowym sezonie poprowadzi Maurizio Sarri. Włoch już planuje zmiany w klubie z Turynu. Pierwszym krokiem było spotkanie z Cristiano Ronaldo, który w drużynie 60-latka ma pełnić nieco inną rolę niż do tej pory.

Sarri, mimo że jego nowi podopieczni mają jeszcze wakacje, już zaczął wcielać w życie swoje plany. W piątek Włoch udał się na Lazurowe Wybrzeże, by na prywatnym jachcie Ronaldo porozmawiać z nim o zmianach, jakie planuje przeprowadzić w Juventusie. W rozmowach uczestniczył również dyrektor sportowy klubu z Turynu, Fabio Paratici.

Zdaniem włoskich mediów Sarri chciałby, aby w jego drużynie Ronaldo zmienił pozycję. W poprzednich rozgrywkach, za rządów Massimiliano Allegriego Portugalczyk grywał z reguły na lewym skrzydle (w ustawieniu 4-3-3). Podobną rolę pełnił jeszcze w Realu Madryt.

Nowy szkoleniowiec "Starej Damy" ma jednak nową pozycję dla gwiazdora. Ronaldo miałby występować na tzw. fałszywej dziewiątce. Dawałoby mu to więcej wolności w ofensywie, a także pozwalałoby częściej dochodzić do sytuacji bramkowych. Co więcej plany, Sarriego przewidują zmianę ustawienia na 4-3-1-2.

Włoscy dziennikarze nie poinformowali, jak na tę informację zareagował sam zainteresowany. Ronaldo w przeszłości próbowany był już na środku ofensywy. Wiadomo jednak, że najlepiej się czuje na skrzydle.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze