"Wyjątkowy człowiek i fantastyczna postać". Eksperci wspominają Falaskę (WIDEO)

Siatkówka

Eksperci Polsatu Sport przed meczem Polski z Serbią w Lidze Narodów wspominali tragicznie zmarłego Miguela Angela Falaskę. - Wyjątkowy człowiek, skupiony bardzo na siatkówce. Fantastyczna postać, która moim zdaniem przez kilka lat w Polsce zostawiła po sobie bardzo dużo - wspominał Hiszpana Łukasz Kadziewicz.

W sobotę dotarła do nas tragiczna informacja o śmierci byłego zawodnika m.in. PGE Skry Bełchatów. W wieku 46 lat zmarł na atak serca Miguel Angel Falasca. W studiu przed meczem Polska - Serbia eksperci Polsatu Sport wspominali Hiszpana.

- Wyjątkowy człowiek, skupiony bardzo na siatkówce. Fantastyczna postać, która moim zdaniem przez kilka lat w Polsce zostawiła po sobie bardzo dużo. To bardzo nieodżałowana strata. Chyba milczenie będzie najlepszym jego opisem. Świetny człowiek, nie potrafię tego zrozumieć - powiedział Łukasz Kadziewicz.

- Bardzo pilnie i dość surowo go obserwowałem. Hiszpański gracz w polskim klubie? Oczekiwałem niewiadomo czego. Później zobaczyłem profesjonalistę. Pamiętam, że poza zdawkowym "cześć" i "do widzenia" to nic więcej z reguły nie mówił. Przed meczami był skupiony na grze. Zapewne było to spowodowane siatkówką, bo wiadomo, że natura hiszpańska jest inna - dodał Wojciech Drzyzga.

- Jeżeli odchodzą młodzi ludzie to nasuwają się myśli o kruchości życia. Wtedy zaczynają się również wspomnienia. Najbardziej pamiętnym momentem związanym z tym chłopakiem był mecz w Olsztynie. Prowadziłem reprezentację Polski, graliśmy Ligę Europejską. Hiszpanię prowadził trener Lozano, Falaska grał w tamtej drużynie. Wygraliśmy 3:1, ale było bardzo trudno - zakończył Ireneusz Mazur.

 

Falaska zdobył trzy tytuły mistrza Polski (2009, 2010, 2011) oraz trzy razy Puchar Polski (2009, 2011, 2012). Karierę zawodniczą zakończył w 2013 w drużynie Ural Ufa.

Cała dyskusja ekspertów w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze