MP w podnoszeniu ciężarów: Dziewiąty tytuł Łochowskiej

Inne
MP w podnoszeniu ciężarów: Dziewiąty tytuł Łochowskiej
fot. Cyfrasport

W rozegranych na pomoście w Ciechanowie mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w podnoszeniu ciężarów Joanna Łochowska, zawodniczka klubu Budowlani Opole, po raz dziewiąty w karierze zdobyła tytuł, tym razem w kategorii do 55 kg.

Łochowska, aktualna mistrzyni Europy seniorek z Batumi, w Ciechanowie triumfowała z dobrym rezultatem 195 kg w dwuboju. W rwaniu zaliczyła 85 kg, w podrzucie 110 kg.

 

Zaliczyła pięć udanych podejść, spaliła tylko pierwsze, „rozgrzewkowe” do 82 kg. O przewadze Łochowskiej najlepiej świadczy fakt, że srebrna medalistka Monika Szymanek z ŁKS Dobryszyce uzyskała w dwuboju tylko 161 kg, choć kilka razy poprawiała rekordy Polski w swojej kategorii wiekowej.

 

Wśród mężczyzn bardzo dobrze w kategorii do 81 kg zaprezentował się Krzysztof Zwarycz z Budowlanych Opole, który po raz czwarty z rzędu zdobył tytuł mistrza Polski. Miał udane wszystkie sześć podejść, triumfował z rezultatem 338 kg w dwuboju. W rwaniu uzyskał 150 kg, a w podrzucie rezultatem 188 kg ustanowił rekord Polski seniorów.

 

Najlepszym zawodnikiem w punktacji Sinclaira został Arkadiusz Michalski (Budowlani Opole), który zwyciężył w kat. +109 kg z rezultatem 388 (172+216).

 

Zawody rozegrano po raz pierwszy według nowych, wprowadzonych w 2018 roku, kategorii wagowych. Zarówno w rywalizacji kobiet i mężczyzn jest ich obecnie po dziesięć.

 

Medaliści MP 2019 w podnoszeniu ciężarów:

 

kobiety:

 

kat. 45 kg
1. Paulina Kudłaszyk (LKS Budowlani-Całus Nowy Tom.) 125 kg (55+70)
2. Natalia Bobrowska (Unia Hrubieszów) 108 (48+58)
3. Karolina Miszczak (WLKS Siedlce) 90 (42+48)

kat. 49 kg
1. Agnieszka Zacharek (Zawisza Bydgoszcz) 149 (65+84)
2. Katarzyna Wrzosek (KS Raszyn) 148 (64+84)
3. Sylwia Oleśkiewicz (LKS Omega Kleszczów) 146 (63+83)

kat. 55 kg
1. Joanna Łochowska (KS Budowlani Opole) 195 (85+110)
2. Monika Szymanek (LKS Dobroszyce) 161 (70+91)
3. Karolina Brzostek (UOLKA Ostrów Maz.) 148 (65+83)

kat. 59 kg
1. Monika Dzienis (UKS Talent Wrocław) 175 (83+92)
2. Weronika Wolas (WKS Śląsk Wrocław) 160 (69+91)
3. Kinga Kwiatkowska (Unia Hrubieszów) 137 (61+76)

kat. 64 kg
1. Katarzyna Kraska (Budowlani Opole) 184 (78+106)
2. Ewelina Czop (KS Agros Zamość) 160 (70+90)
3. Aleksandra Michalska (KPC Górnik Polkowice) 155 (68+87)

kat. 71 kg
1. Jolanta Wiór (GKS Andaluzja Transbed Piekary Śląskie) 191 (88+103)
2. Milena Rutkowska (CLKS Mazovia Ciechanów) 184 (81+103)
3. Julita Król (HKS Szopienice) 175 (79+96)

kat. 76 kg
1. Małgorzata Wiejak (Zawisza Bydgoszcz) 213 (98+115)
2. Weronika Zielińska (KU AZS-AWF Biała Podlaska) 201 (89+112)
3. Klaudia Głąb (LKS Dobryszyce) 160 (75+85)

kat. 81 kg
1. Eliza Wcisłak (Zawisza Bydgoszcz) 198 (92+106)
2. Agnieszka Rak (LKS Znicz Biłgoraj) 180 (82+98)
3. Karolina Siekierzycka (UOLKA Ostrów Maz.) 134 (64+70)

kat. 87 kg
1. Diana Flak (MKS Unia) 185 (80+105)
2. Angelika Bednarz (WLKS Siedlce) 159 (76+83)
3. Wiktoria Grochowska (KS Klimat Łapy) 148 (68+80)

kat. +87 kg
1. Magdalena Karolak (LKS Omega Kleszczów) 215 (90+125)
2. Magdalena Pasko (LKS PZL-Lechia Sędziszów Młp.) 212 (92+120)
3. Natalia Chołuj (AKS Białogard) 171 kg (78+93)

mężczyźni:

kat. 55 kg
1. Tomasz Komorowski (UKS MOS Opole) 197 kg (86 + 111)
2. Maciej Gomuliński (UKS MOS Opole) 192 (85+107)
3. Karol Maksymowicz (KS Agros Zamość) 186 (85+101)

kat. 61 kg
1. Martin Stasik (Budowlani Całus Nowy Tomyśl) 246 (108+138)
2. Jakub Nowicki (AKS Myślibórz) 175 (71+104)
3. Kacper Aniołkowski (KS Klimat Łapy) 160 (70+90)

kat. 67 kg
1. Damian Wiśniewski (Zawisza Bydgoszcz) 274 (120+154)
2. Tomasz Rosoł (Górnik Polkowice) 258 (119+139)
3. Kacper Urban (Budowlani Opole) 255 (115+140)

kat. 73 kg
1. Piotr Kudłaszyk (Budowlani Nowy Tomyśl) 274 (124+151)
2. Michał Kościuk (Unia Hrubieszów) 269 (120+149)
3. Patryk Burda (AZS-AWF Biała Podlaska) 246 (111+135)

kat. 81 kg
1. Krzysztof Zwarycz (Budowlani Opole) 338 (150+188)
2. Patryk Bęben (CLKS Mazovia Ciechanów) 305 (140+165)
3. Łukasz Ławecki (ŁKS Orlęta Łuków) 292 (128+164)

kat. 96 kg
1. Paweł Kulik (Budowlani Opole) 355 (158+197)
2. Paweł Szmeja (Narew Pułtusk) 337 (157+180)
3. Bartłomiej Barth (Budowlani Opole) 331 (150+181)

kat. 89 kg
1. Bartłomiej Adamus (Opocznianka Opoczno) 330 (148+182)
2. Marcin Zwolak (Znicz Biłgoraj) 303 (137+166)
3. Adrian Pawlicki (AZS AJD Częstochowa) 301 (135+166)

kat. 102 kg
1. Łukasz Grela (Budowlani Opole) 335 (150+185)
2. Paweł Faraś (Legia Warszawa) 329 (150+179)
3. Jakub Michalski ((KPC Górnik Polkowice) 324 (143+181)

kat. 109 kg
1. Marcin Izdebski (Budowlani Opole) 352 (160+192)
2. Przemysław Budek (Impuls Warszawa) 347 (157+190)
3. Karol Klimaszewski (Rzemieślnik Malbork) 322 (147+175)

kat. +109 kg
1. Arkadiusz Michalski (Budowlani Opole) 388 (172+216)
2. Bartosz Łoziński (Zawisza Bydgoszcz) 348 (157+191)
3. Adam Kraska (Polwica Wierzbno) 339 (149+190)

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze