Piłkarskie MŚ kobiet: Niemki i Norweżki pierwszymi ćwierćfinalistkami

Reprezentacje Niemiec oraz Norwegii jako pierwsze wywalczyły awans do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata kobiet we Francji. Niemki wygrały z Nigeryjkami 3:0, natomiast Norweżki pokonały Australię w rzutach karnych 4-1. Po 90 minutach i dogrywce było 1:1.

Niemki to złote medalistki MŚ z 2003 i 2007 roku, a Norwegia triumfowała w 1995 roku.

Pierwsza z tych reprezentacji nie miała w sobotę żadnych kłopotów z Nigerią, natomiast Norwegia rozstrzygnęła spotkanie na swoją korzyść dopiero w rzutach karnych. Wprawdzie długo prowadziła 1:0, ale w 83. minucie straciła gola po strzale Elise Kellond-Knight bezpośrednio z rzutu rożnego.

Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu, choć od 104. minuty Australijki musiały grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Alanny Kennedy.

Norweżki po raz pierwszy awansowały do ćwierćfinału MŚ od 2007 roku.

W kolejnych dniach w 1/8 finału zagrają: Anglia z Kamerunem, Francja z Brazylią, co można uznać za hit tej fazy, Hiszpania z broniącymi tytułu Amerykankami, Szwecja z Kanadą, Włochy z Chinami oraz Holandia z Japonią.

Mecz o trzecie miejsce zaplanowano na 6 lipca w Nicei, finał odbędzie się 7 lipca w Lyonie.