Śliwka: Trener śmiał się przed pierwszym meczem, że zagramy piętnaście setów

Siatkówka

- Vital Heynen śmiał się przed pierwszym meczem, że zagramy tutaj piętnaście setów i musimy być na to gotowi. I tyle zagraliśmy - powiedział Aleksander Śliwka po meczu z Włochami (3:2), kończącym turniej Ligi Narodów w Mediolanie.

Niedzielne spotkanie było bardzo zacięte. Wystarczy wspomnieć, że tie-break zakończył się wynikiem 25:23...

 

- Bardzo ciężki mecz. Nie pamiętam, czy my wygrywaliśmy  czy przegrywaliśmy, ile się skończyło. Przez cały weekend było tego tak wiele, że trudno to zapamiętać. Dobrze, że mamy chwilę do piątku, żeby odpocząć. Naszym głównym celem jest awans do Final Six - ocenił Śliwka.

 

Zwycięstwa po tie-breakach były wizytówką Polaków w Mediolanie. W takim samym stosunku pokonali tam wcześniej Argentyńczyków i Serbów.

 

- Kluczem do tego, by wygrać trzy mecze po pięć setów, była rotacja. Na każdy mecz wychodzimy inną szóstką. Gramy czternastoma zawodnikami. Z tego się cieszymy. Składy są różne. Każdy dostaje szansę, by pograć. Pokazujemy, że mamy wielu zawodników, którzy wnoszą jakość - zauważył.

 

- Trzy zwycięstwa. Nasza gra nie zawsze była idealna. Nie trenujemy w takich konfiguracjach. Celem jest zawsze zwycięstwo. Przy okazji popracowaliśmy wytrzymałościowo. Heynen śmiał się przed pierwszym meczem, że zagramy tutaj piętnaście setów i musimy być na to gotowi. I tyle zagraliśmy – dodał Śliwka.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze