Usyk obowiązkowym pretendentem! Zmierzy się ze zwycięzcą rewanżu Joshua - Ruiz Jr

Sporty walki

Organizacja WBO poinformowała, że Oleksandr Usyk (16-0, 12 KO) stał się obowiązkowym pretendentem do walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Ukrainiec ma zmierzyć się ze zwycięzcą rewanżu między Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) a Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO).

Ukrainiec na przestrzeni ostatnich lat zdominował rywalizację w wadze junior ciężkiej. Pokonał praktycznie każdego mocnego przeciwnika, wygrał turniej World Boxing Super Series, unifikując wszystkie mistrzowskie pasy. Po pokonaniu przed czasem Tony'ego Bellew spełnił wcześniejsze deklaracje, informując o przejściu do kategorii ciężkiej.

Usyk chciał skorzystać ze swojej mocnej pozycji, dlatego zaproponował organizacji WBO mianowanie go obowiązkowym pretendentem. Teraz wiemy, że jego podanie zostało rozpatrzone pozytywnie. Ukrainiec może więc zmierzyć się ze zwycięzcą walki Anthony Joshua - Andy Ruiz Jr. Pierwszą walką sensacyjnie wygrał Amerykanin. Rewanż ma się odbyć pod koniec 2019 roku.

Niewykluczone, że Usyk zdąży w tym czasie stoczyć jeden pojedynek. Wcześniej mówiło się o jego walce z Carlosem Takamem.