Igrzyska Europejskie 2019: Breś trzecia w pierwszej kwalifikacji

Inne
Igrzyska Europejskie 2019: Breś trzecia w pierwszej kwalifikacji
fot. PAP

Klaudia Breś zajęła we wtorek trzecie miejsce w pierwszej kwalifikacji strzelania z pistoletu na 25 m odbywających się w Mińsku Igrzysk Europejskich.

Zawodniczka CWZS Zawisza Bydgoszcz zgromadziła 293 pkt. Najcelniej strzelała Hiszpanka Sonia Tranquet - 297 wyprzedzając Serbkę Zoranę Arunovic - 294. Druga z Polek Joanna Tomala (Flota Gdynia) była w stawce 35 startujących 33. - 278 pkt. Drugą część kwalifikacji zaplanowano na środę.

 

Agnieszka Nagay (Społem Łódź) i Tomasz Bartnik (CWKS Legia Sekcja Strzelecka Warszawa) uplasowali się na dziewiątym miejscu w parach mieszanych w karabinie na 50 m z postawy leżąc. Polacy nie weszli do finału z udziałem ośmiu najlepszych par mając identyczny rezultat 412 pkt jak sklasyfikowani na ósmym miejscu Niemcy Selina Gschwandtner i Andre Linb.

 

Mistrzami igrzysk zostali Szwajcarzy Nina Christen i Jan Lochbihler. Srebro przypadło Austriakom Franzisce Peer i Bernhardowi Picklowi, a brąz Rosjanom Polinie Choroszewej i Kiryłowi Grigorjanowi.

 

W pierwszej części kwalifikacji w pistolecie szybkostrzelnym na 25 m Oskar Miliwek (CWZS Zawisza Klub Strzelecki Bydgoszcz) był jedenasty, a Piotr Daniluk (Flota Gdynia) - 21. Startowało 22 strzelców. Druga część kwalifikacji odbędzie się w środę.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie