Igrzyska Europejskie: Siódme miejsce Bartnika w strzelaniu z karabinu

Tomasz Bartnik zajął siódme miejsce w strzelaniu z karabinu (trzy postawy) z 50 m na Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Złoty medal zdobył Rosjanin Siergiej Kamienski, srebrny - Białorusin Jurij Szczerbaczewicz, a brązowy - Węgier Istvan Peni.

Bartnik jest mistrzem świata w tej konkurencji z ubiegłego roku. Dzięki triumfowi w południowokoreańskim Changwon zapewnił sobie kwalifikację na przyszłoroczną olimpiadę w Tokio.

W środę nie był jednak w optymalnej formie. W kwalifikacjach był piąty, ale w finale zajął przedostatnie miejsce.

W pistolecie 25 m Joanna Tomala zajęła 29. miejsce i nie zakwalifikowała się do finału. W eliminacjach pistoletu szybkostrzelnego 25 m dziesiąty był Oskar Miliwek, a 20. Piotr Daniluk.

Transmisje Igrzysk Europejskich na sportowych antenach Polsatu i na Polsatsport.pl.