Igrzyska Europejskie: Udane eliminacje polskich kajakarzy

Trzy z czterech startujących w środowych eliminacjach kajakarskich osad z Polski zapewniły sobie awans do finałów A Igrzysk Europejskich w Mińsku. Pewne miejsce w czwartkowych wyścigach o medale już wcześniej miały cztery inne załogi.

Złota medalistka pierwszej edycji Igrzysk Europejskich Marta Walczykiewicz wygrała swój wyścig eliminacyjny w K1 na 200 m i dostała się do finału A bezpośrednio. W rywalizacji mężczyzn w tej konkurencji Paweł Kaczmarek był trzeci i musiał wystartować w półfinale. Zajął w nim szóste miejsce i wystąpi tylko w finale B.

Podobnie potoczyła się rywalizacja polskich kanadyjkarzy na 200 m. Pierwsza w swoim wyścigu była Dorota Borowska, natomiast Michał Łubniewski był czwarty w eliminacjach, ale później był drugi w półfinale, dzięki czemu oboje zakwalifikowali się do wyścigu o medale.

W K2 na 200 m drugie miejsce w eliminacjach zajęły Karolina Naja i Helena Wiśniewska, co dało im bezpośredni awans do czwartkowego finału A.

Ostatniego dnia rywalizacji kajakarzy i kanadyjkarzy w Mińsku o medal w konkurencji K1 na 500 m powalczy Anna Puławska, która wystartuje również później z Nają, Katarzyną Kołodziejczyk i Wiśniewską w czwórce na tym samym dystansie. Ponadto na starcie w finałach A staną Sylwia Szczerbińska i Magda Stanny (C2 500 m) oraz Małgorzata Puławska (K1 5000 m).

Wcześniej w środę odbyły się finały pięciu innych konkurencji, w tym czterech z udziałem Polaków. Złoty medal zdobył kanadyjkarz Tomasz Kaczor na 1000 m, pozostali biało-czerwoni nie zmieścili się na podium.

Transmisje Igrzysk Europejskich na sportowych antenach Polsatu i na Polsatsport.pl.