Igrzyska Europejskie: Trzeci medal dla Polski! Czwórka kajakarek na podium

Inne

Polska osada w składzie Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska wywalczyła brązowy medal Igrzysk Europejskich w K4 na 500 metrów. Zwyciężyły Węgierki, które po pasjonującym finiszu zdołały wyprzedzić Białorusinki.

Najlepiej wystartowały Białorusinki, które powoli oddalały się od reszty stawki. Polki płynęły w czołówce, na półmetku zajmowały trzecie miejsce i w pewnym momencie były mocno naciskane przez Niemki. Ostatecznie odparły ten atak, wyprzedzając rywalki o 0,443 s.

 

Poza ich zasięgiem były reprezentantki gospodarzy i Węgierki. Te ostatnie świetnie finiszowały, sięgając po złoty medal z przewagą 0,128 s.

 

Godzinę wcześniej Puławska płynęła w finale K1 500 m, plasując się na szóstej pozycji. Zwyciężyła Białorusinka Wołha Chudzenka przed Węgierką Danutą Kozak i Dunką Emmą Jorgensen.

 

W pierwszej serii finałów kajakowych wystąpiły także Sylwia Szczerbińska i Magda Stanny w C2 500 m. Zajęły również szóstą lokatę, z niewielką stratą do czołówki. Triumfowały Węgierki Virag Balla i Kincso Takacs, srebro wywalczyły Białorusinki, a brąz – Rosjanki.

 

O godzinie 13.00 rozpocznie się druga seria finałów z udziałem czterech polskich osad. Transmisja na Polsatsport.pl.

 

To trzeci medal reprezentacji Polski na tej imprezie. Pierwszy krążek zdobyli w poniedziałek Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski, którzy okazali się najlepsi w skokach synchronicznych na trampolinie, a drugie złoto wywalczył Tomasz Kaczor, który był najszybszy w rywalizacji jedynek na dystansie 1000m w kajakarstwie.

RM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie