Wszystkie akcje bramkowe rozpoczęły się na prawym skrzydle. Pierwszy gol padł w trzeciej minucie i był najszybszy w tegorocznym turnieju. Lucy Bronze podała w pole karne do Ellen White, która próbowała strzelić, ale nie trafiła w piłkę. Bezbłędna była za to ustawiona za nią Jill Scott.

 

W 40. minucie White zrehabilitowała się za wcześniejszy kiks i tym razem bez problemu wykończyła akcję Nikity Parris, zdobywając piątą bramkę w turnieju.

 

Na 3:0 podwyższyła w 57. minucie Bronze po nietypowym rozegraniu rzutu wolnego. Z okolic prawego narożnika Beth Mead, zamiast dośrodkować w pole karne, wycofała piłkę przed linię "szesnastki", gdzie czekała Bronze, która popisała się mocnym uderzeniem pod poprzeczkę.

 

- Ja też byłem bocznym obrońcą, ale nigdy nie osiągnąłem takiego poziomu - powiedział o Bronze 42-letni Neville, szkoleniowiec reprezentacji, który w drużynie narodowej rozegrał 59 spotkań.

 

W 83. minucie gola mogła uzyskać też Parris, ale jej strzał z rzutu karnego obroniła bramkarka Ingrid Hjelmseth. Angielka nie wykorzystała też "jedenastki" w grupowym meczu z Argentyną.

 

Pozostałe pary ćwierćfinałowe tworzą broniące tytułu Amerykanki i Francuzki, Włoszki i Holenderki oraz Niemki i Szwedki. Finał zaplanowano na 7 lipca w Lyonie.

Wynik i program:
  
  ćwierćfinały
  
  czwartek, 27 czerwca
  Norwegia - Anglia         0:3 (0:2)
  
  piątek, 28 czerwca
  Francja - USA           (Paryż, godz. 21.00)
  
  sobota, 29 czerwca
  Włochy - Holandia         (Valenciennes, 15.00)
  Niemcy - Szwecja         (Rennes, 18.30)
  
  półfinały
  
  wtorek, 2 lipca
  Anglia - Francja/USA       (Lyon, 21.00)
  
  środa, 3 lipca
  Włochy/Holandia - Niemcy/Szwecja (Lyon, 21.00)
  
  o 3. miejsce - sobota, 6 lipca  (Nicea, 17.00)
  finał - niedziela, 7 lipca    (Lyon, 17.00)

Terminarz i wyniki MŚ KOBIET