Dla podopiecznych Vitala Heynena będzie to drugie spotkanie w ramach turnieju w Lipsku. W pierwszym meczu pokonali Japonię 3:1, chociaż po pierwszym secie przegrywali. Polacy w dość eksperymentalnym składzie odrobili straty i wciąż mają spore szanse na zakwalifikowanie się do fazy Final Six, która odbędzie się w dniach 10–14 lipca w Chicago.

Biało-Czerwoni muszą wygrać swoje spotkania i liczyć na potknięcie bezpośrednich rywali w walce o miejsce na turniej w USA - Włochów. Ostatnie wyniki Italii układają się po myśli polskich siatkarzy. W piątek podopieczni Gianlorenzo Blenginiego przegrali z Kanadą 1:3 i to Polacy są bliżej finałowej szóstki.

W sobotnie popołudnie przeciwnikami Polaków będą Niemcy. Nasi siatkarze mierzyli się już z zachodnimi sąsiadami w bieżącym sezonie. W maju Biało-Czerwoni wygrali 3:0 w ramach meczu towarzyskiego w Gliwicach. Teraz ponownie wystąpią w roli faworytów, jednak należy pamiętać, że to rywale wystąpią w roli gospodarza tej edycji turnieju, co może stanowić lekką przewagę.

Niemcy również rozpoczęli turniej w Lipsku od zwycięstwa. W piątek pokonali Portugalię 3:1, jednak nie wpływa to znacznie na ich położenie w tabeli Ligi Narodów. Siatkarze Gianiego Andrei są na trzynastym miejscu w tabeli, nie mając żadnych szans na awans do pierwszej szóstki.

Transmisja meczu Polska - Niemcy od godziny 17:15 w Polsacie Sport. Rozpoczęcie przedmeczowego studia od godziny 16:30 w Polsacie Sport.